Як формуватиметься склад чоловічої збірної України на перші етапи Кубка світу: пояснення тренера

Як формуватиметься склад чоловічої збірної України на перші етапи Кубка світу: пояснення тренера

Ексклюзивно
Як формуватиметься склад чоловічої збірної України на перші етапи Кубка світу: пояснення тренера
Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар українського тренера для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону виходить на фінішний етап підготовки до олімпійського сезону 2021/22. Команда під керівництвом тренера Юрая Санітри завершила збір в австрійському Рамзау, попереду - кількатижнева програма в норвезькому Бейтостолені уже на снігу, після чого старт сезону.

Перед завершенням збору в Рамзау головний тренер чоловічої команди, Юрай Санітра, дав ексклюзивне інтерв’ю Суспільне Спорт - розповів про стан команди, передолімпійську підготовку та планування стартів.

Читайте повне інтерв’ю Санітри тут

Серед іншого, тренер дав оновлення щодо стану здоров’я Сергія Семенова, а також розповів про формування складу на перший етап Кубка світу.

Старт нового біатлонного сезону відбудеться паралельно в Швеції - в Естерсунді розпочнеться Кубок світу, в Ідре - Кубок IBU. Оскільки в Естерсунді пройдуть одразу два стартові етапи Кубка світу, тренерський штаб збірної України уже прийняв рішення щодо формування складу. Зокрема, на перші гонки відправляться лише чотири біатлоністи, а не п’ять, як дозволяє стартова квоту.

«Я вирішив так, що [на першому етапі] в Естерсунді, де в програмі індивідуальна гонка та спринт, ми матимемо чотирьох спортсменів. Не будемо використовувати повну квоту (п’ять спортсменів). Ще четверо будуть стартувати на Кубку IBU в Ідре на першій гонці — спринті. Я так вирішив, виходячи з минулого сезону, бо деяким спортсменам необхідно повірити у себе. Тож думаю, що особливо для молодих спортсменів, буде краще пробігти впевнено Кубок IBU, аніж бігти Кубок світу та не показати свої найкращі якості. Тим паче, молоді стартують в 3 та 4 групах, де в Естерсунді дуже важко тримати крок з першими спортсменами», - пояснив своє рішення Санітра.

За словами тренера, два місця з чотирьох дістануться Дмитру Підручному та Артему Примі, а ще два спортсмени визначаться на заключному етапі підготовки в Норвегії. Уже за результатами стартів на Кубку IBU буде сформований склад на другий етап Кубка світу.

Щодо Сергія Семенова, то він уже розпочав індивідуальні тренування - цю інформацію Санітра назвав позитивною.

«Маю позитивну інформацію. Радує те, що він вже почав індивідуальні тренування. Будемо зараз чекати повернення до України, коли всі пройдуть спеціалізоване обстеження в лікарів та функціональне тестування. Тоді буде зрозуміло в якому стані він знаходиться. Це дуже важлива інформація для мене, щоб міг далі планувати підготовку для Сергія до сезону», - сказав Юрай Санітра.

Сергій Семенов повністю пропустив сезон 2020/21, розпочав підготовку до нового сезону разом з командою «А», але влітку в біатлоніста знову виникли проблеми зі здоров’ям і він пропустив останні збори збірної України. Тоді ж Санітра казав, що у спортсмена "не така проблема, яка вирішується ліками".

Що відомо

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022