Колумбієць Рівас став першим в історії чемпіоном світу у новій ваговій категорії з боксу: відео Boxing Scene

Нову вагову категорію було впроваджено лише у 2020-му, і тепер в ній було визначено першого чемпіона світу.

Колумбійський боксер Оскар Рівас виграв історичне чемпіонство світу у важкій вазі. У поєдинку проти непереможного канадця Раяна Розіцкі колумбієць здобув перемогу одностайним рішенням суддів.

Бій Рівас - Розіцкі проходив у новій ваговій категорії - бріджервейті (з 90.7 до 101.6 кілограмів). Боксери билися за чемпіонський пояс WBC у цій вазі - поки що лише ця організація ввела відповідний титул.

Попередньо Рівас мав зустрітитися з Браянтом Дженнінгсом, проте через карантинні обмеження у Канаді, де проводився бій, той відмовився від участі у поєдинку. У підсумку його замінив Розіцкі, який важив на вісім кілограмів менше за Ріваса - 92.1 кг проти 100.6 кг.

Поєдинок між Рівасом та Розіцкі тривав усі 12 раундів. У заключному раунді з колумбійця зняли очко за удар нижче поясу, а нового чемпіона світу мали визначати судді.

Новим чемпіоном світу з боксу став Рівас. Усі три судді віддали йому перемогу - 116:11, 115:112 та 115:112.

Рівас - Розіцкі: відео бою

Як з'явився чемпіонський пояс WBC у бріджервейті?

Ідею впровадження нового чемпіонського поясу просунув президент WBC Маурісіо Сулейман у листопаді 2020-го. Дивізіон отримав назву у честь 6-річного хлопчика Бріджера Вокера, який захистив свою 4-річну сестру від нападу собаки та зазнав серйозної травми обличчя, на яке наклали біля 90 швів.

Нова боксерська категорія стала 18-ю у професійному боксі. Проте її впровадили лише в WBC - інші боксерські організації WBA, WBO та IBF від цієї ідеї відмовилися.

Згідно поглядів експертів боксу, нову вагову категорію впровадили з метою отримання додаткових доходів. Крім того, введення цієї вагової категорії дозволяє стати чемпіоном боксерам, які за своїми габаритами поступаються важковаговикам, хоча й піднялися у надважкий дивізіон.

Бріджервейт в ієрархії вагових категорій у боксі посідає місце між надважкою вагою (від 90.71 кг та вище) та першою важкою вагою (79.3 - 90.7 кг). Враховуючи, що чемпіонський пояс у цій категорії впровадили лише у WBC, вона має схожий стартовий ліміт у вазі, що і у надважкому дивізіоні.

• У липні 2019-го Оскар Рівас бився за титул тимчасового чемпіона світу у важкій вазі з британцем Ділліаном Вайтом, у якому зазнав поразки одностайним рішенням суддів, хоча й відправив суперника у нокдаун у дев'ятому раунді.
  • Для Ріваса бій проти Розіцкі став 29-м у кар'єрі (28 перемог, одна поразка). 19 поєдинків за його участю закінчувалися нокаутами.
  • Український боксер Олександр Усик перед боєм із Ентоні Джошуа важив 100.2 кг і "вкладається" у новостворений дивізіон важковаговиків.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів