Усик після бою із Джошуа може провести ще один титульний захист: у чому причина

Усик після бою із Джошуа може провести ще один титульний захист: у чому причина

Усик після бою із Джошуа може провести ще один титульний захист: у чому причина
DAZN Boxing

Українець хоче піти на об'єднання чемпіонських поясів, проте в підсумку його можуть змусити знову захищати титули.

Олександр Усик у вересні став чемпіоном світу у надважкій вазі. Український боксер переміг роздільним рішенням суддів британця Ентоні Джошуа, відібравши у нього чемпіонські пояси WBA, WBO та IBF.

Наступний бій Усик має знову провести проти Джошуа - британський боксер активував право на реванш, який планують на березень-квітень 2022 року. У разі перемоги українець хотів піти на об'єднавчий бій із Тайсоном Ф'юрі - володарем поясу WBC.

Проте замість об'єднавчого поєдинку на Усика може очікувати ще один титульний захист. І його потенційний суперник уже відомий.

Читайте також: "Або Усик, або ніхто". Батько Ф'юрі - про наступного суперника для чемпіона WBC

Що сталося?

Усик бився за титул із Джошуа як обов'язковий претендент на пояс WBO. Після того, як об'єднавчий бій ексчемпіона проти Тайсона Ф'юрі за всі титули було скасовано через бій британця проти Діонтея Вайлдера, саме обов'язковий претендент на пояс WBO, тобто Усик, був наступним у черзі на протистояння з Джошуа.

Перед Усиком британський боксер провів успішний титульний захист від претендента на пояс IBF Кубрата Пулєва. Тепер же на черзі в Усика, як володаря трьох чемпіонських поясів, має бути обов'язковий претендент на титул WBA.

У березні 2020-го WBA провела бій-елімінатор за право бути претенденом на пояси, якими володів Джошуа. Ним став фін Роберт Геленіус, який переміг поляка Адама Ковняцкі технічним нокаутом у четвертому раунді.

У жовтні 2021-го Геленіус та Ковняцкі провели другий бій між собою у рамках боксерського вечора, головною подією якого був поєдинок Ф'юрі - Вайлдер 3. Він закінчився перемогою фінського боксера технічним нокаутом у шостому раунді.

Таким чином після визначення переможця бою Усик - Джошуа 2, WBA має право змусити чемпіона провести обов'язковий титульний захист проти Геленіуса.

У команді Геленіуса відреагували на ситуацію у надважкому дивізіоні. Менеджер фінського боксера Маркус Сундман повідомив Sky Sports, що саме цей варіант і пропрацьовує його команда:

"Зараз ми зосереджені на позиції обов'язкового претендента на пояс WBA. Роберт провів бій-елімінатор за пояс WBA у березні 2020-го проти Адама Ковняцкі і поставив крапку у ньому, здобувши перемогу 9 жовтня 2021-го. Немає жодного претендента WBA, який більше за нього на це заслуговував. Зробимо все, що необхідно, для того, щоб забезпечити право Роберта як наступного претендента на пояс Усика по лінії WBA".

Хто такий Роберт Геленіус

  • 37-річний боксер із Фінляндії.
  • Статистика Роберта Геленіуса: 34 поєдинки (31 перемога, 3 поразки). 20 боїв Геленіус закінчував перемогою нокаутом та двічі був нокаутований.
  • Останні два бої Геленіус провів проти Ковняцкі, де нокаутував польського боксера у четвертому та шостому раундах відповідно.
  • У жовтні 2017-го Геленіус програв одностайним рішенням суддів британцеві Ділліану Вайту - претенденту на пояс WBC, яким володіє Тайсон Ф'юрі.
Читайте також: Бій обов'язкового претендента на пояс Тайсона Ф'юрі скасовано: у чому причина
На початок