Фільм "Стоп-Земля" взяв п'ять нагород на премії "Кіноколо"

Фільм "Стоп-Земля" взяв п'ять нагород на премії "Кіноколо"

Фільм "Стоп-Земля" взяв п'ять нагород на премії "Кіноколо"

Під час відкриття кінофестивалю "Київський тиждень критики" журі оголосило лауреатів премії "Кіноколо". Найбільше нагород зібрав фільм "Стоп-Земля" Катерини Горностай, поповнив колекцію своїх відзнак, яка складається з гран-прі "Золотий дюк" Одеського кінофестивалю та "Кришталевого ведмедя" Берлінського кінофестивалю.

Всього у "Стоп-Землі", яка розповідає про життя 16-річних школярів, п'ять нагород "Кіноколо".

Лауреати Національної премії кінокритиків "Кіноколо":

 • Найкращий повнометражний ігровий фільм — "Стоп-Земля" Катерини Горностай;
 • Найкращий документальний фільм – "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової;
 • Найкращий короткометражний ігровий фільм – "Папині кросівки" Ольги Журби;
 • Найкращий анімаційний фільм – "Непотрібні речі" Дмитра Лісенбарта;
 • Відкриття року – "Стоп-Земля" Катерини Горностай;
 • Найкраща режисерка – Катерина Горностай, "Стоп-Земля";
 • Найкращий актор – Віталій Салій, "Я працюю на цвинтарі";
 • Найкраща акторка – Марія Федорченко, "Стоп-Земля";
 • Найкращий сценарій фільму – Катерина Горностай, "Стоп-Земля";
 • За досягнення — Денис Буданов за "Цифрова архівація національного кінопроцесу: Представлення вітчизняних стрічок, кінофестивалів, кінокритичних публікацій у головних кінобазах мережі".
Фільм "Стоп-Земля" взяв п'ять нагород на премії "Кіноколо"

Про кого "Стоп-Земля"

16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

"Це не просто історія першої закоханості, а історія першої точки у житті, коли починаєш про себе більше розуміти через травматичний досвід. Там немає як такої травми, але є внутрішня травма через неприйняття іншої людини, і це дуже потрібний досвід для того, щоби вискочити з ілюзії. Після цього розумієш, що ти всесильний, але не все від тебе залежить. Дуальність дає величезний поштовх на те, щоби рухатися далі і взагалі робити по життю все що завгодно", — сказала в інтерв'ю UA: Культура Горностай під час Одеського кінофестивалю.

Що відомо

 • До комітету "Кінокола" входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 45 членів та членкинь.
 • V Київський тиждень критики проходить з 21 до 27 жовтня. Це міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.
 • До програми фестивалю входять фільми з головних світових кінофестивалів, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.
 • Премія "Кіноколо" була заснована у 2018 році і вручається під час відкриття тижня критики.

Читайте і дивіться

Фільм на день: що показують на Київському тижні критики

Інтерв'ю з режисеркою фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліною Горловою: "В Іраку могли знімати більше, ніж в Україні"

Режисерка фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться": На війну можна дивитися інакше (читати текстову версію інтерв'ю)

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант