«Якась нісенітниця»: на Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень

«Якась нісенітниця»: на Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень

«Якась нісенітниця»: на Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень
Суспільне Полтава

Від 21 жовтня на Полтавщині та в інших регіонах України почали діяти нові правила перевезень. У транспорті міжобласного сполучення пасажири та водії можуть їздити лише за наявності сертифіката про вакцинацію від коронавірусу або ж негативного ПЛР-тесту. Не стосується це міських та внутрішньообласних рейсів. Як розповів Суспільному директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко, на Полтавщині працівники автовокзалів перевіряти документи не будуть. Це мають робити патрульні.

«Якась нісенітниця»: на Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень
Нові правила міжобласних перевезень. Суспільне Полтава

Від 21 жовтня в Україні, щоб поїхати в інший регіон, пасажир повинен мати на вибір – сертифікат чи міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу, або ж негативний результат ПЛР чи експрес-тесту. Обидва чинні 72 години. Ці правила не стосуються міських та внутрішньообласних рейсів, а ще не поширюються на неповнолітніх та людей, які подорожують власним транспортом.

Автовокзал у Полтаві
Автовокзал у Полтаві. Суспільне Полтава

"Всі автостанції Полтавської області працюють в штатному режимі. Майже всі автобуси виїхали на рейси. Є декілька зривів, але це більше виняток. Працівники автостанції не мають права перевіряти документи. Згідно законодавства України, у водіїв, касирів, контролерів немає технічної можливості перевіряти ці документи", - говорить директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

Нові правила для поїздок між областями
Для міжобласних перевезень почали діяти нові правила. Суспільне Полтава

"Каса квитки продає, а ми перевіряти довідки не можемо. Хоча відповідальність за те, що немає тесту несе водій. Ніхто ж не хоче платити штраф 18 тисяч гривень, їх ще ж десь заробити треба", - говорить водій Сергій Ємець.

Документи у пасажирів перевірятимуть поліцейські, каже речниця патрульних області Наталія Костильова.

Залізничний вокзал Полтава Київська
Нові правила перевезень стосуються і залізниці. Суспільне Полтава

"На планшети патрульних поліцейських встановлене спеціальне програмне забезпечення для того, щоб перевіряти сертифікати з додатку «Дія», або для сканування його паперового варіанту. У друкованих свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити, інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я", - пояснює Наталія Костильова.

На центральному автовокзалі Полтави касири перед продажем квитків попереджають про нові правила перевезень, каже Юлія Білецька.

Нові правила перевезень на залізниці
Перевірку пасажирів проводять перед відправленням потяга. Суспільне Полтава

"Поменшало людей у зв’язку з тим, що скасували деякі денні транзити – напрямки на Новомосковськ, Дніпро, Суми. А може ще через те, що деякі люди ще не мають сертифікату – довідки, що вона (людина – ред.) вакцинована, тому бояться їхати", - говорить касирка полтавського автовокзалу Юлія Білецька.

Такі ж правила діють і для залізничних перевезень. На вокзалі Тетяна Денисенко чекає потяг у Київ. Для проїзду підготувала документ про вакцинацію від коронавірусу.

"Я двічі вакцинувалася. Зверталася до сімейного лікаря. От такий листок А4, дійсний 1 рік. В «Дії» воно буквально протягом 10 хвилин відобразилося. При покупці через «Приват 24» (? – мобільний додаток банку) було повідомлення, що з 21 числа (жовтня – ред.) необхідно буде або ПЛР-тест, або вакцинування", - говорить пасажирка Тетяна Денисенко.

Наявність тесту або сертифікату про вакцинацію перевіряють провідники перед відправленням потяга.

На Полтавщині почали діяти нові правила міжобласних перевезень
Вокзал Полтава-Київська. Суспільне Полтава

Не змогла поїхати до Києва Оксана Голотник, її в потяг не пустили. Про нові правила перевезень, каже, не знала.

"Оскільки я маю власне авто, я дуже рідко користуюся потягом. Взагалі-то люди приходять хвилин за 10 і якщо ті, хто не знали, так як я, хто їздить раз в три місяці. Я не думаю, що відшкодують кошти за квиток. Мені здається, що це якась нісенітниця. Значить на кожній зупинці має бути більше часу для посадки", - пояснює пасажирка Оксана Голотник.

Вокзал Полтава Південна
Вокзал Полтава-Південна. Тут теж перевіряють пасажирів перед відправленням потяга. Суспільне Полтава

Для тих, хто не має щеплення, на Київському вокзалі організували пункт тестування.

"Забираємо в маніпуляційний кабінет, робимо мазок з носа. Тест – касета, тому через 15 хвилин вже видаємо готовий результат. Довідка надається українською та англійською мовами з мокрою печаткою. Дійсна вона 48 годин із моменту видачі", - говорить медик мобільної бригади з вакцинації Антон Фесенко.

Нові правила міжобласних перевезень Кабмін ухвалив 11 жовтня. Набрала чинності постанова 21 жовтня.

На початок