На Львівщині триває реставрація костелу Капуцинів

На Львівщині триває реставрація костелу Капуцинів

На Львівщині триває реставрація костелу Капуцинів
Суспільне Львів

На Львівщині триває реставрація монастиря Капуцинів, що розташований в Олесько, поруч із замком. До кінця цього року там мають відновити мур костелу та фасад монастиря. Про це Суспільному розповів заступник директора Львівської галереї мистецтв Андрій Гулій.

Монастир Капуцинів в Олесько звели у XVIII столітті. Його побудував польський шляхтич Юзеф Жевуський.

"У монахів була потужна бібліотека. На території кляштору, у північній стороні, були розбиті парки. Для чого? Для лікарських рослин. Найімовірніше вони опікувалися хворими і поза межами монастиря", — каже керівник Олеського замку Борис Шенгера.

Територія монастиря Капуцинів
Територія монастиря Капуцинів. Суспільне Львів

За словами Бориса Шенгери, доля будівлі монастиря була складною.

"У 1939 році його закрили. Німці зробили там склади амуніції, згодом радянська влада облаштувала склади, ледве не овочесховище. Лише в 1980-х роках він був переданий під студійні фондосховища", — каже керівник Олеського замку.

Реставраційні роботи на території монастирського комплексу
Реставраційні роботи на території монастирського комплексу. Суспільне Львів

Зараз на території монастиря тривають реставраційні роботи. Вони стартували приблизно місяць тому. До кінця року, 31 грудня, їх планують завершити. За словами заступника директора Львівської галереї мистецтв Андрія Гулія, наразі працівники працюють згідно з графіком.

"Триває реставрація самого монастирського комплексу, а також частково дахів деяких будівель і муру. Кошторисна вартість підрядних робіт становить майже 36 млн грн", — каже Андрій Гулій.

Цьогоріч у монастирі вже замінили дах. Вартість робіт становила близько 19 мільйонів гривень.

Що відомо

  • Минулого року, 3 січня, в Олесько обвалилась частина даху костелу Капуцинів. Того ж дня склепіння фондосховища накрили тимчасовою плівкою, щоб запобігти потраплянню вологи всередину, та здійснили первинні протиаварійні роботи.
  • Причину обвалу розслідувала спеціальна комісія, яка складалася з правоохоронців, пожежників, представників обласної адміністрації та галереї мистецтв. Вона прийшла до висновку, що обвал зумовив буревій, який знищив "аварійні" балки даху.
  • Восени 2020 року Міністерство культури та інформполітики виділило на реставрацію майже 19,5 мільйонів гривень.
  • У січні міністр Олександр Ткаченко повідомив, що майстри відремонтували аварійні частини даху монастиря, та додав, що фондам музею нічого не загрожує.
  • В лютому 2021 року завершилась реставрація дахів над фондосховищами Львівської галереї мистецтв. За цей час реставратори відновили близько 2600 квадратних метрів даху. Майстри використали австрійську черепицю.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок