У Тернополі відкрили "Кризову кімнату" для людей, які зазнали домашнього насилля

У Тернополі відкрили "Кризову кімнату" для людей, які зазнали домашнього насилля

У Тернополі відкрили "Кризову кімнату" для людей, які зазнали домашнього насилля
Тернопільська міська рада

У Тернополі відкрили "Кризову кімнату" для людей, які зазнали домашнього насилля. У цій кімнаті одночасно зможуть перебувати до 6 людей. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління сім’ї Христина Білінська.

За її словами, приміщення виділила міська рада. Закупівлю всього необхідного для проживання у "Кризовій кімнаті" та ремонт профінансували представники ООН зі Швеції.

"Це не притулок. Це приміщення в якому постраждала особа зможе перебувати 10-20 діб, щоб людина відчувала себе в безпеці. Дана особа зможе працювати з працівниками, які будуть надавати психологічну допомогу. У цій кризовій кімнаті вона зможе побути. Вона зможе подумати про наступні плани", – каже Білінська.

Представник Фонду Організації Об’єднаних Націй Хайме Надаль розповів, що з людьми, які перебуватимуть в "Кризовій кімнаті", працюватимуть психологи та юристи:

"Сервіс, який ми сьогодні розпочали, є частиною міжгалузевої співпраці, яка є дуже плідною і важливою для розв'язання такого складного питання. Наприклад, це дає можливість жінкам звернутися через поліцію і я висловлюю вдячність їх важливій роботі. Також важливо співпрацювати з соціальними працівниками, які є на передньому фронті вирішення цієї проблеми. Можливість жінок звернутися до гарячої лінії та повідомити про свою проблему є також надзвичайно важливою. Цей сервіс є частиною розгалуженої системи надання допомоги жінкам, які опинилися в скрутному становищі".

У Тернополі відкрили "Кризову кімнату" для людей, які зазнали домашнього насилля
Хайме Надаль. Суспільне Тернопіль

Старший інспектор управління превентивної діяльності Нацполіції області Дмитро Адамович розповів, за 9 місяців у Тернополі до поліції звернулися понад 1500 осіб, які зазнали домашнього насильства:

"При наявності такої кімнати ми зможемо суттєво вживати заходи для захисту постраждалої особи. Тобто, ми коли виїжджаємо на місце події, то фіксуємо факт домашнього насильства, встановлюємо факт домашнього насильства. Звичайно, винісши терміновий заборонний припис кривднику проживати в місці перебування до 10 днів. А дальше кривдник повертається додому і це все повторюється. А така кімната дасть можливість перебувати особі від 10 до 20 днів, в подальшому, можливо оформити певні документи. Можливо подати на розлучення, можливо подати документи в суд на встановлення обмежувального припису, який виноситься судом. Бо тільки потерпіла особа має право звертатися по обмежувальний припис. Надіюся, що дана кімната дасть нам можливість краще забезпечити права постраждалої особи".

Читати також

На початок