У жительки Олександрівки підозрюють ботулізм. Вона лікується вдома

У жительки Олександрівки підозрюють ботулізм. Вона лікується вдома

У жительки Олександрівки підозрюють ботулізм. Вона лікується вдома
УНІАН

У 37-річної жительки селища Олександрівка Кіровоградської області підозрюють захворювання на ботулізм. Кров хворої досліджують у Кропивницькому – розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. Жінка розповіла лікарям, що їла в'ялену рибу. На 19 жовтня лікується вдома.

Надія Оперчук розповіла, що жінку госпіталізували. 14 жовтня вона пішла з лікарні. Кров для дослідження у неї брали вдома. На дослідження в обласний центр контролю та профілактики хвороб, що у Кропивницькому, її привезли 18 жовтня.

Читайте також: Як вберегтися від ботулізму. Пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

”Хвора розповіла, що їла в’ялену рибу домашнього приготування. Дослідження крові триватиме до п’яти діб”, – сказала Оперчук.

Що відомо

  • Ботулізм – токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Це небезпечне і в багатьох випадках смертельне захворювання, говорить Надія Оперчук.
  • За перше півріччя 2021 року в Україні зареєстрували 44 випадки ботулізму. Захворіли 46 людей, серед яких одна дитина. Шість людей померли.
  • На території Кіровоградської області у 2021 році ботулізм діагностували у жительки Знам'янської громади та жительки Суботцівської громади.
  • У 2020 році випадки ботулізму у Кіровоградській області не реєстрували.

Читайте також

На початок