У жительки Знам’янки підозрюють ботулізм

У жительки Знам’янки підозрюють ботулізм

У жительки Знам’янки підозрюють ботулізм
УНІАН&allkharkov.ua

Лікарі Знам'янської районної лікарні, що у Кіровоградській області підозрюють у 22-річної місцевої жительки ботулізм, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Жінка розповіла лікарям, що їла копчену та в’ялену рибу, яку купила у місцевому магазині, говорить Надія Оперчук. Кров для підтвердження діагнозу до відділу досліджень не відправили, бо вона самовільно покинула лікарню.

Про підозру Центр контролю та профілактики хвороб у Кропивницькому повідомили 1 вересня.

Що відомо

  • Ботулізм — гостре токсико-інфекційне захворювання. Воно виникає через вживання їжі, зараженою ботулотоксинами, – розповіла Надія Оперчук. "Потенційно-небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, не правильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались чи зберігались неправильно. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком можуть бути зараженими, адже ботулізм не можна визначити за кольором або смаком".
  • Це другий випадок підозри на ботулізм у цьому році, сказала Надія Оперчук. Перший у 34-річної жительки села Богданівка. Він підтвердився.
  • У 2020 році випадки ботулізму у Кіровоградській області не реєстрували.

На початок