МОК приєднався до критики планів змінити формат проведення чемпіонату світу з футболу

МОК приєднався до критики планів змінити формат проведення чемпіонату світу з футболу

МОК приєднався до критики планів змінити формат проведення чемпіонату світу з футболу
IOC/Greg Martin

Занепокоєння комітету співзвучні з УЄФА, яка планує блокувати голосування за зміни.

На останньому засіданні виконавчої ради Міжнародного олімпійського комітету (МОК) обговорили плани ФІФА змінити формат проведення чемпіонатів світу. Мова про ідею влаштовувати світову першість частіше: замість що чотири роки – кожні два.

У МОК приєдналися до критики такої значної зміни в змагальному календарі та закликав до ширшого обговорення питання, у тому числі з представниками спортсменів, чого, за їхніми словами, "очевидно, не відбулося". Комітет повідомив, що низка міжнародних і національних федерацій спорту, асоціацій, клубів, гравців і тренерів "виразили свої побоювання й тривогу щодо планів генерувати більше доходу для ФІФА".

Які причини називає МОК

  • Вплив на інші види спорту

МОК вважає, що зростання частості футбольних чемпіонатів світу призведе до збігу з іншими великими міжнародними змаганнями, зокрема з тенісом, велоспортом, гольфом, гімнастикою, плаванням, легкою атлетикою, Формулою-1 тощо. А це, на думку членів МОК, може вплинути на розмаїття й розвиток інших видів спорту через ще більшу увагу до футболу.

Читайте також: Топклуби Європи звинуватили ФІФА у "деструктивності" через реформу чемпіонату світу: у чому причина
  • Гендерна рівність

У комітеті непокояться, що збільшення кількості чоловічих змагань створить ще більше викликів для жіночого футболу та його просування. У планах ФІФА є збільшення кількості й жіночих чемпіонатів світу. Проте багато жіночих асоціацій також уже висловилися проти цієї ідеї, пояснюючи, що ресурси, необхідні для підготовки й проведення таких турнірів, усе одно зосереджуватимуться на чоловічих змаганнях.

Читайте також: Жіночі ліги разом із УЄФА застерегли ФІФА від проведення чемпіонату світу з футболу що два роки
  • Благополуччя гравців

Одним із найпоширеніших аспектів, на який звертають уваги критики планів ФІФА, – згубний вплив подвоєння навантаження, яке залишить відбиток на фізичному й ментальному здоров'ї спортсменів.

Що відомо

  • Прихильники ідеї апелюють до того, що такий формат спростить логістичні процеси і зменшить кількість подорожування. Також буде менше "беззмістовних" матчів та більше фінальних, що привертає уваги глядачів і спонсорів. Обіцяють і 25-денний період відпочинку для гравців після чемпіонату світу.
  • В УЄФА та південноамериканській конфедерації КОНМЕБОЛ заявили, що в разі внесення змін вони можуть бойкотувати чемпіонат світу. За інформацією Reuters, організації планують блокувати голосування за внесення змін, що відбудеться в грудні.
Читайте також: Президент ФІФА запропонував провести ювілейний ЧС-2030 в Ізраїлі, Палестині та сусідніх країнах
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022