Жіночі ліги разом із УЄФА застерегли ФІФА від проведення чемпіонату світу з футболу що два роки

Жіночі ліги разом із УЄФА застерегли ФІФА від проведення чемпіонату світу з футболу що два роки

Жіночі ліги разом із УЄФА застерегли ФІФА від проведення чемпіонату світу з футболу що два роки
AP

У асоціаціях переконані, що перенавантаження календаря для топових команд матиме згубні наслідки не лише для них, а й для розвитку жіночого футболу та маленьких збірних.

Ідея проведення чемпіонату світу з футболу кожні два роки отримала нову дозу критики. Цього разу зі спільною заявою з цього приводу виступили жіночі європейські ліги та УЄФА. Вони закликають ФІФА до відкритого діалогу з футбольними організацями, перш ніж ухвалювати такі серйозні рішення.

"Запропонований план ФІФА організовувати чоловічі й жіночі чемпіонати світу що два роки матиме глибоко згубні спортивні, економічні, соціальні та багато інших наслідків, що фундаментально змінять курс і розвиток жіночої гри", – стверджують організації.

Читайте також: Топклуби Європи звинуватили ФІФА у "деструктивності" через реформу чемпіонату світу: у чому причина

У жіночих лігах вважають, що процес консультацій був надто "вибірковим" і "швидким", що не дозволило детально оцінити "можливий невідворотний" вплив на жіночий футбол.

Автори звернення переконані, що для якісного розвитку всіх ланок футболу, зокрема професійного й аматорського, чоловічого й жіночого, клубного й міжнародного, необхідно ретельно все обдумати й проаналізувати, перш ніж вносити зміни до календаря змагань – чого ще не було зроблено.

"Заради ясності, це не спроба Європи захистити свою позицію і не питання протистояння національних команд і клубного футболу. Наші побоювання основані на бажанні збалансованого й інклюзивного світового розвитку, що дає жінкам і дівчатам найкращі умови, аби грати в улюблену гру на всіх рівнях і в усіх спільнотах".

До чого може призвести новий формат

Європейські асоціації прогнозують, що зростання навантаження в календарі змагань і обмежений час на підготовку збільшить ризики травм і впливу на психологічне здоров'я футболістів і футболісток.

Крім того, за їхніми словами, це може виснажити не настільки потужні, як у чоловічих лігах, ресурси для технічного, медичного й адміністративного обслуговування жіночих команд або ще більше зосередити їх саме на чоловічих збірних.

Читайте також: ФІФА розпочала перемовини щодо нового формату проведення чемпіонату світу

Також вони вважають, що збільшення кількості великих турнірів для топзбірних знизить видимість, темпи зростання та увагу інвесторів і спонсорів до жіночих юнацьких, клубних і національних змагань, а також до інших видів спорту. Це може завадити й будуванню повноцінних професійних кар'єр у футболісток.

В жіночих асоціаціях побоюються, що такий крок лише розширить прірву в розвитку між великими просунутими командами, які вже побудували міцний фундамент, і маленькими збірними, що мають обмежені ресурси. Деякі країни можуть втратити можливість відібратися на чемпіонат світу, а їхні спортсмени – набувати гральну практику, поки топи змагатимуться на черговому турнірі.

Читайте також: ФІФА хоче проводити чемпіонат світу раз на два роки: чому в Європі проти цієї ідеї

Звернення підписали представники жіночих асоціацій і ліг Данії, Англії, Німеччини, Фінляндії, Італії, Нідерландів, Румунії, Швеції, Швейцарії, а також Асоціація європейських клубів і УЄФА.

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022