Топ-клуби Європи звинуватили ФІФА у "деструктивності" через реформу чемпіонату світу: у чому причина

Топ-клуби Європи звинуватили ФІФА у "деструктивності" через реформу чемпіонату світу: у чому причина

Топ-клуби Європи звинуватили ФІФА у "деструктивності" через реформу чемпіонату світу: у чому причина
AP

Та висловили підтримку УЄФА.

Топ-клуби Європи в особі Європейської клубної асоціації висловили протест щодо пропозиції ФІФА впровадити рефори у проведення чемпіонату світу з футболу.

У вересні ФІФА розпочала перемовини щодо спрощення календарю матчів збірних. Кінцевою метою світової організації з футболу є проведення чемпіонату світу раз на два роки.

Читайте також: ФІФА розпочала перемовини щодо нового формату проведення чемпіонату світу

Попередньо УЄФА та південноамериканська конфедерація КОНМЕБОЛ висловлювали свій протест цій ідеї. Тепер же схожу позицію висловили і в Європейській клубній асоціації (ЄКА), яка об'єднує 234 клуби Європи.

Яка позиція у ЄКА?

Очільник ПСЖ Нассер Аль-Хелаїфі, який став головою організації весною 2021 року після створення частиною європейських клубів нового турніру - Суперліги - звернув увагу на те, що перед оголошенням намірів реформувати календар, у ФІФА не проводили жодних консультацій.

У зверненні, яке ЄКА випустила у п'ятницю, 24 вересня, організація описала останні події як "скоординовану компанію", яка порушує Меморандум про Взаєморозуміння - документ, який регулює відносини клубів з ФІФА.

"Окрім помітної відсутності справжніх [чи хоча б якихось] консультацій, на що в останні дні звернули увагу багато зацікавлених сторін, пропозиції ФІФА призведуть до прямого і руйнівного впливу на клубну гру, як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Крім того, ці пропозиції поставили б під загрозу здоров'я та благополуччя гравців. Вони зменшили б цінність і сенс клубних та національних змагань", - зазначив Аль-Хелаїфі.

Також очільник організації звернув увагу на те, що реформи, які пропонує ФІФА, вступають у конфлікт із жіночим та дитячо-юнацьким футболом. Та мають на меті підпорядкування інших спортивних турнірів та інтересів на всіх рівнях.

"Вони [зміни] зменшили б [вагу] і конфліктували з жіночим та юнацьким футболом, які були недостатньо представленими сферами у грі, де ЄКА та інші [організації] приділяють значний час, талант та ресурси. А також підпорядковували б інші спортивні турніри та інтереси на всіх рівнях у всьому світі".

Читайте також: ФІФА хоче проводити чемпіонат світу раз на два роки: чому в Європі проти цієї ідеї

Новий формат чемпіонату світу: що відомо

  • ФІФА опитала зіркових футболістів, які закінчили кар'єру під час 2-денної конференції у Катарі, отримавши схвальну реакцію від них.
  • Ідею зміни формату чемпіонату світу розкритикувала FIFPRO - організація, яка об'єднує 42 профспілки футболістів.
  • УЄФА попередньо попереджала, що бойкотуватиме чемпіонат світу за умови, якщо ФІФА внесе відповідні зміни. З аналогічною позицією виступили у південноамериканській конфедерації КОНМЕБОЛ.
  • Продовження перемовин відбудеться 30 вересня. Очікується, що у ньому візьмуть участь 211 членів футбольних федерацій.
  • Чинний календар футбольних матчів чоловічих збірних розрахований до 2024 року. Саме його хочуть змінити у ФІФА для подальшого впровадження ідеї з проведенням чемпіонату світу раз на два роки.
  • Раніше Арсен Венгер зазначав, що рішення щодо внесення змін у календар збірних може бути прийняте у грудні 2021 року.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022