Наближаємося до "червоної" зони: у Черкаській ОДА розповіли про нові обмеження

Наближаємося до "червоної" зони: у Черкаській ОДА розповіли про нові обмеження

Наближаємося до "червоної" зони: у Черкаській ОДА розповіли про нові обмеження
Суспільне: Черкаси

Із 21 жовтня автобусні перевезенняНа засіданні Кабінету Міністрів України 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки. між областями будуть доступними лише пасажирам із"зеленим" ковідним сертифікатом. А у випадку його відсутності негативного результату тесту, зробленого не раніше 72 години до поїздки. Про це розповіли під час брифінгу в облдержадміністрації, повідомила власна кореспондентка Суспільного.

Також "зелений" сертифікат має бути у водія.

За словами голови облдержадміністрації Олександра Скічка, рівень захворюваності на коронавірус на Черкащині зростає, збільшується кількість госпіталізацій, і такими темпами область може опинитись в "червоній" зоні. На 12 жовтня рівень заповненості ліжок у медзакладах області становить 36%.

Надалі, якщо область стане "червоною", перелік обмежень буде збільшений, додав голова ОДА. Це стосуватиметься відвідування кінотеатрів, закладів харчування тощо.

"За умови повної вакцинації працівників і відвідувачів закладів харчування, кіно тощо, їх роботу дозволять", – зауважив він.

Внутрішньообласні перевезення і перевезення по місту поки що дозволені. Міжобласні ж перевезення контролюватимуть спеціальні групи, до складу яких будуть входити різні служби. Моніторинг буде вибірковий. На момент посадки пасажирів перевізник має перевіряти стан вакцинації, а надалі група перевірятиме, чи дотримались цих вимог перевізники.

В. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Олександр Грибик зазначив, що за результатами перевірок на керівників закладів, де знайшли порушення карантинних вимог, склали 77 протоколів. Найбільше порушень виявили на ринках, у закладах харчування та магазинах:

"Найпоширеніші порушення – відсутність антисептиків та температурного скринінгу, недотримання маскового режиму та дистанції, нецентралізований збір засобів захисту тощо".

Перевірки, додав Олександр Грибик, відбуваються повсякденно, у вихідні і святкові дні контроль посилюють спільно з правоохоронними органами.

"Коли була «жовта» зона, провели понад 720 таких перевірок, порушення виявили на кожному четвертому об’єкті, який перевіряли, тобто у 25 відсотках випадків", – зауважив він.

Що відомо

  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • Наразі в області від ковіду лікуються 6 252 людини, 21 із яких – на апараті штучного дихання.
  • Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.
  • Кабінет міністр 11 жовтня затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. Тепер пасажири та водії будуть зобов'язані мати при собі сертифікат вакцинації або результати ПЛР-тестування.
  • Із 23 вересня на території всіх регіонів України набув чинності "жовтий рівень" епідемічної небезпеки поширення COVID-19, що передбачає впровадження відповідних карантинних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок