97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта"

97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта"

97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта"
Суспільне Черкаси

97 відсотків серед зафіксованих випадків ковіду на Черкащині – це штам "Дельта". Тест-система для його визначення в області лише одна, повідомила Суспільному керівниця обласного лабораторного центру Людмила Кравченко.

Нова мутація, за словами медикині, циркулює в регіоні останні півтора місяця.

Коронавірус визначають спеціальним пристроєм – ампліфікатором. Останні два місяці медики спостерігають мутацію вірусу. Але тест-система для визначення "Дельти" в установи є лише одна і та для надзвичайної ситуації, зауважила завідувачка вірусологічної лабораторії Наталія Федорченко:

"Це якщо у якомусь колективі буде спалах і нам може треба буде дійсно підтвердити, що це «Дельта», а не щось інше".

97 відсотків випадків ковіду на Черкащині – штам "Дельта"
Суспільне Черкаси

Яким штамом хворіє кожен пацієнт – точно не знають, переповів фельдшер Роман Матлах. Зараз люди переважно скаржаться на головний біль, нежить, лихоманку й біль у горлі. Ці симптоми дещо відрізняються від попередніх:

"Минулої осені був уханський штам. У 50-60 відсотків випадків це була втрата нюху та смаку. Раніше це були переважні симптоми, а зараз ця симптоматика зустрічається рідко. По тяжкості перебігу, я думаю, минулий рік був трохи легше".

Випадки ковіду підтверджують медики обласного лабораторного центру. Щодня туди надходить щонайменше півтори тисячі зразків для перевірки, зауважила Наталія Федорченко.

97 відсотків підтверджених випадків ковіду – це штам "Дельта", зауважила керівниця Лабцентру Людмила Кравченко. Зразки із підозрою на неї надсилають до лабораторії Мінохорони здоров’я. За останні півтора місяця туди спрямували 122 матеріали, із них 119 дали позитивний результат.

97 відсотків випадків ковіду на Черкащині – штам "Дельта"
Суспільне Черкаси

Чи спрямують на область тест-системи для визначення "Дельти" та чому цього досі не зробили – телефоном у Центрі громадського здоров’я не повідомили. Суспільне скерувало до установи інформаційний запит.

Що відомо

  • За інформацією МОЗ, штам "Дельта" в 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
  • Симптомами штаму є порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові. Також поширеними симптомами є лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, менш поширеними – кашель та втрата нюху. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.
  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок