6 тисяч правок та скандал із продажем округів: чим запам’ятався померлий нардеп Антон Поляков

6 тисяч правок та скандал із продажем округів: чим запам’ятався померлий нардеп Антон Поляков

6 тисяч правок та скандал із продажем округів: чим запам’ятався померлий нардеп Антон Поляков
ФОТО: Суспільне Чернігів

Зранку 8 жовтня у Києві помер народний депутат за 206 виборчим округомДо складу округу входять частина Новозаводського району міста Чернігів, а також Ріпкинський і Чернігівський райони. Антон Поляков. Йому стало зле у таксі, медики швидкої констатували смерть. За попередньою версією, причиною смерті стала гостра коронарна недостатність внаслідок гострої ішемічної хвороби серця. Чим Поляков запам'ятався за часи свого депутатства — у нашому матеріалі.

Що відомо про Полякова

Антону Полякову було 33 роки, народився у Чернігові. 2004 року закінчив Чернігівський колегіум № 11. Проходив строкову службу у Внутрішніх військах МВС України в Одесі.

В 2010 році зареєстрував торгову марку “Підрахуй”, магазин, що спеціалізується на продажі покриття для підлоги.

Згідно з електронною декларацією, має квартиру в Чернігові та земельну ділянку, понад 1000 квадратних метрів, у Киїнці (Чернігівський район). У Киїнці - житловий будинок. Задекларував три автомобілі. У 2020 році за 1,3 мільйона гривень придбав автівку Toyota Land Cruiser 150. Згідно з електронною декларацією, поданою в березні 2021 року, тримав у готівці 1 320 000 гривень, на рахунку в банку - 82 015 доларів. Разом з тим, кредитних зобов'язань мав більше двох мільйонів гривень.

Батько двох доньок: старша – першокласниця, молодшій близько року. Навесні 2021 року розлучився із дружиною Галиною. Як розповідав Поляков газеті "Вєсть", з листопада 2020 року в родині зіпсувалися стосунки. За його словами, дружина його не підтримувала. Після розлучення продовжував бачитися з доньками і, казав, що забезпечував їх.

У 2019 році виграв вибори до Верховної Ради за 206 округом як кандидат від «Слуги народу», перемігши Максима Микитася.

15 листопада 2019 року Полякова разом з Анною Скороход виключили із фракції «Слуга Народу». Причина виключення — неголосування за законопроєкти, за якими є спільне рішення фракції.

16 грудня 2019 року подав заяву про вихід з партії «Слуга народу».

30 червня 2020 року приєднався до депутатської групи «За майбутнє». Як пояснював тоді, вирішив приєднатися до депутатської групи, бо «один в полі не воїн».

Вищу освіту отримав вже після того, як став нардепом. У 2020 році отримав кваліфікацію бакалавра права у Київському університеті ринкових відносин.

В 2020 році балотувався на посаду міського голови Чернігова від партії «За майбутнє», набрав трохи більше 2100 голосів виборців.

Скандал із продажем округів

У 2019 році, одразу після обрання нардепом, Антон Поляков стверджував, що Валерій Давиденко за сприяння Халімона отримав 1,5 мільйона доларів за те, щоб завадити перемогти Полякову у 206 окрузі. Крім того припускав, що за 208 та 210 округами партія «Слуга народу» висувала технічних кандидатів.

Ці заяви Павло Халімон вимагав спростувати через суд, а також вимагав від Полякова один мільйон гривень компенсації моральної шкоди та 55 тисяч гривень компенсації за понесені матеріальні збитки.

Зокрема, у тексті ухвали Новозаводського суду Чернігова йдеться, що Павло Халімон після публікації звертався до лікарні через: «скарги на безсоння та роздратованість», «… зниження пам`яті, … та випадіння волосся». В якості доказів Павло Халімон надав суду копії медичної картки, сплачені квитанції та висновок трихолога, в якому йдеться: «причинами випадіння волосся є стрес та генетична схильність».

24 березня суддя Новозаводського суду Наталія Маслюк відмовила Павлу Халімону у задоволені усіх позовних вимог. Суд визначив висловлювання Полякова як оціночні судження, які спростуванню не підлягають.

6 тисяч правок до «антиколомойського» законопроекту

У парламенті Антон Поляков запам’ятався тим, що подав понад 6 тисяч правок до другого читання так званого «антиколомойського» законопроекту. Також виступав проти підписання закону про продаж землі.

Роздавав лампочки на виборах

Під час минулорічної кампанії на місцевих виборах у різних районах міста людям роздавали енергозберігаючі лампочки, на коробках – фото Полякова і назва партії «За майбутнє».

Нардеп ще до своєї реєстрації як кандидата сказав, що це – програма партії з енергоефективності, а сам він іще не знає, чи буде балотуватися на місцевих виборах, тому порушенням такі дії не вважав.

Чим запам'ятався народний депутат Антон Поляков
Коробки енергозберігаючих лампочок з фотографією Полякова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Читайте також:

У прокуратурі назвали причину смерті нардепа Полякова

На початок