"Познайомитися із собою і планетою" — прикарпатець Андрій Кремез вирушив у навколосвітню подорож

"Познайомитися із собою і планетою" — прикарпатець Андрій Кремез вирушив у навколосвітню подорож

"Познайомитися із собою і планетою" — прикарпатець Андрій Кремез вирушив у навколосвітню подорож
фото: Андрій Кремез

У 38 років тренер з баскетболу, прикарпатець Андрій Кремез сів на велосипед і вирушив у далеку соломандрівку навколо світу. Він взявся втілити ідею, яка виникла ще на уроці географії у школі, коли хлопець вперше почув про подорож Фернана Магеллана. Кореспондентка Суспільного зв'язалася із мандрівником, коли він був у Бухаресті (Румунія), і розпитала, куди він їде, де ночує і як почувається відтоді, як змінив своє життя.

Сьогодні Андрій Кремез перетнув румуно-болгарський кордон і крутить педалі на південь. Це — 21 день його навколосвітньої подорожі, яка розпочалася 21 вересня у Богородчанах Івано-Франківської області. У велосипедиста не було чіткого плану, все що він знав — що спершу буде рухатися на Закарпаття, а там перетне кордон із Румунією. Далі ж — "як карта ляже".

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
21 вересня Андрій Кремез сів на велосипед і вирушив навколо світу. instagram/androcentron

Перед тим, як вирушити до Болгарії, Андрій провів кілька днів у столиці Румунії — Бухаресті. Він тут затримався, бо пошкодив у горах квадрокоптер.

"Я розбив дрон на ТрансфегерешаніТрансфегераське шосе або Трансфегерешан — це гірське шосе у Карпатах, що з'єднує румунські області Волощину і Трансильванію і проходить через гірський масив Фегераш. Це одна з найбільш видовищних доріг Румунії, яку ще називають "дорога в хмари".. Я взагалі не планую великі міста відвідувати, бо вони дуже інтенсивні та не всі пристосовані до велосипедистів: велодоріжки, заїзди. До таких міст ведуть великі дороги без узбіч, якими всі "літають" на швидкості. Я придбав новий дрон, бо кадри з дрона – просто "бомбезні" та краще розкривають мандрівку. Ну і чекаю, як відправити старий дрон додому, бо поштою не можна", – розповідає Андрій.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
Краєвид з Трансфегерешану (Румунія). фото: Андрій Кремез

Велосипедист мав вільний час і добрий Інтернет, тому погодився на інтерв’ю.

– Поставлю запитання, з якого традиційно розпочинають: звідки у тебе ідея, що от треба зібратися і поїхати навколо світу?

– Мені здається, що це насправді дуже довго та повільно народжується у підсвідомості. Ще зі школи, коли я дізнався, як Магеллан проплив навколо світу. Потім були передачі по телевізору ще. І я думав, як же люди багато подорожують, бачать цю планету, класну таку. Коли я бував у Перу і Болівії, то зустрів там багато людей, які подорожували впродовж двох-трьох років. На автовокзалі у Ла-ПасіЛа-Пас або Нуе́стра-Сеньйо́ра-де-Ла-Пас, також Чукіяпу — місто у Болівії. Хоча офіційною столицею держави є місто Сукре, але у Ла-Пасі перебуває резиденція уряду.я познайомився із сім’єю французів, які 18 місяців мандрували з двома дітьми (дівчинці десь 4-5 років, хлопчику – 8-9). Мене це аж вдарило. Вони розповіли, що продали бізнес і вирішили пожити для дітей.

Насправді ще питання грошей було. Я продав нерухомість і треба було вибрати, чи відкривати кафе (бо я дуже мріяв відкрити своє кафе). І я подумав: "Я ж на п'ять років "зависну" у ньому, буду працювати. А я дуже хочу побачити світ, хочу познайомитися із собою, познайомитися із цією планетою, тому що вона — феноменальна".

"Хочу побачити світ, хочу познайомитися із собою, познайомитися із цією планетою, тому що вона — феноменальна".

– А скільки часу тривала твоя найдовша поїздка?

– Два місяці. Я з'їздив у Болівію і Перу.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
До того, як поїхати у навколосвітню подорож, прикарпатець провів два місяці у Латинській Америці. фото: Андрій Кремез

– Формат соломандрівки ти обрав свідомо чи просто не вдалося знайти компаньйона?

Два роки тому я пішов зі Старої Гути на гору Піп Іван Чорногірський. Це зайняло шість днів, під час яких я "кайфанув" так, як навіть не очікував. Десь через дні три мене відпустили думки про "а що вчора", ось ці такі шуми у голові. І єдине, що залишилося, це природа, просто насолода днем. Прийшов момент, про який дуже багато людей розповідає, але у який я ніяк не міг зайти. Якось так не просто туди дістатися, не виходить просто постукати та зайти, от "зайди у момент". І я дійсно відчував, відчував, як дихаю, я ні про що не думав, був повністю розслаблений. Це було дуже дивне відчуття, класне таке.

Якщо ти їдеш з кимось, то завжди виникають якісь розмови про що-небудь. І вони забивають самі відчуття, відчуття просто себе, навколишнього, концентрації, тієї особистої медитації. Другий момент – відчуття відповідальності, третій – потреба вибору чогось: їхати чи ні, розкладати намет тут чи там. Я не хочу витрачати час на безглузді розмови та хочу дійсно побути зі собою.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
На Трансфегераському шосе. instagram/androcentron

– Велосипед – вибір на користь бюджету?

– Справа не у бюджеті, бо найбюджетніше та найлегше було б їхати автостопом: з рюкзачком, наметом. Став собі, під'їхав безкоштовно – і все. А велосипед коштує гроші, спорядження на ньому також. Мало того, за велосипедом треба доглядати, тому я везу із собою покришки, камери, ланцюг, мастила, щіточки. Я завантажений наполовину тільки інструментами для велосипеда.

Я просто полюбив ровер. Це сталося минулого року, коли я з рюкзаком збирався пройти Лікійську стежкупромаркований маршрут для пішохідного туризму на півдні Туреччини. , а мій товариш запропонував поїхати на велосипедах. Ми місяць їхали з Ізміра до Анталії у Туреччині. І я так "кайфанув". Правда, у мене велосипед був гірський і моя "п'ята точка" там просто два тижні вмирала, бо сідло було непристосоване.

Я також цьогоріч взяв участь у велозмаганнях TransUkraine 2021, які щороку проводять хлопці з Києва. Це — 1 500 кілометрів, які ми проїхали з Ірпеня до Львова через Шацькі озера. І під час нього я розумів, що реально можу їхати. Я просто крутив педалі та радів. Тоді зрозумів, що точно поїду на велосипеді.

— У цій мандрівці ти вже змінив модель ровера?

Так, зараз у мене є турінг, турінговий велосипед. Це такі важкі, сталеві ровери, на яких можна перевозити дуже багато ваги. Тому що, наприклад, у мене кожна сумка важить приблизно 6 кг і їх є чотири, а загалом я везу приблизно 40 з чимось кг, може, навіть більше.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
На цьому ровері Андрій Кремез планує об'їхати світ. instagram/androcentron

Поки що добре — немає автономних зупинок, бо я їду через "цивілізацію". Але мені цікаво, скільки я зможу прожити автономно, якщо повністю завантажу себе водою і їжею. Бо я везу із собою кухню, адаптовані під бензин газові балони – все є. Але це — з часом, а поки ще є можливість, ночую у містечках, готелях.

"У мене кожна сумка важить приблизно 26 кг, а загалом я везу приблизно 40 з чимось кг, може, навіть більше".

Я ще входжу в мандрівку, тіло ще звикає до навантажень. Наприклад, приблизно 13 годин я витратив, щоб виїхати на Трансфегераське шосе. А одразу на наступний день я вийшов на гору Негой, другу за висотою гору в Румунії (2 535 м), і просто вбив свої ноги. Треба було спускатися, крутити педалі, а я не міг.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
На вершині Негой у Румунії. instagram/androcentron

— Скільки ти у середньому проїжджаєш у день?

— Стараюся близько 100 км у день проїжджати. Це залежить, правда, від ландшафту, тобто це – важкувато, якщо заїжджаю у гірську місцевість. Тому за відчуттями. Але вже переконався, що якщо минаєш дійсно красиву місцину, то краще не їхати, а просто йти пішки.

Часу, якихось часових меж у мене немає. Я поставив собі за мету проїхати навколо світу та максимально цим насолодитися.

Часових меж у мене немає.

— А чи є щось, чим плануєш заробляти у мандрівці?

— Ідея була така. Я собі подумав, що можна знімати різні рекламні ролики для готелів, хостелів, кафе. І воно дійсно працює.

Наприклад, коли я поселився у готелі у старовинному місті Сігішоара (Румунія), то запропонував за 50% знижки зробити їм рекламу. Або пішов я гуляти містом і замовив бургер. Робить мені хлопець бургер, а я йому кажу: "Маю для тебе пропозицію. Я зроблю фото бургерів, а ти мене нагодуй". І немає проблем. Я мав зі собою камеру. Він подивився, що я зняв, і сказав: "Приходь і їж тут скільки хочеш".

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
У мандрівці Андрій Кремез планує заробляти, створюючи рекламне відео. фото: Андрій Кремез

Тобто плануєш заробляти не стільки рекламою, скільки продакшином?

Так, бо найбільше, що у подорожі вичерпує бюджет, це проживання і їжа. Наприклад, зараз я буду йти знімати кав'ярню, чисто випадково. Бо прокинувся я вчора у хостелі й мене розізлило, що у ньому не було кави. От як у хостелі може не бути кави. І я блукав-блукав і знайшов кав'ярню із кавою з Ефіопії, Еквадору, зі всього світу. Я запропонував їм і мені кажуть: "Немає проблем, приходь завтра, познімаєш".

Чи було так, що тобі відмовляли?

У містечку Борша, це під вершиною П'єтросул у Роднянських Альпах (Румунія), я запропонував цю ідею власнику помешкання, а він мені каже: "Вибачай, мені ще треба робити тут ремонт". Але ми розговорилися і він мені ввечері пише: "Можеш залишатися у мене скільки хочеш, але зроби відео". Тобто такого, щоб відмовили, у мене ще не було.

Я, коли дивлюся на людину, то відчуваю, чи можу з нею говорити. Бо буває так, що я дивлюся на людину і мені не хочеться навіть їй щось пропонувати, бо немає охоти їй щось зняти.

Я коли дивлюся на людину, то відчуваю, чи можу з нею говорити".
Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
Прикарпатець Андрій Кремез мріє потрапити в Іран. фото: Андрій Кремез

І куди прямуєш далі?

— Дуже хочу потрапити в Іран. Не знаю, чому мені так хочеться. Відтак маю два варіанти: або тікати на південь через Стамбул, Ізмір, Анталію, Аланію (Туреччина) і виїжджати на Іран, або поїхати у Грецію, в Афіни, бо це Шенген. Туреччина є дуже великою, а в мене є тільки три місяці, щоб її проїхати. Я просто фізично не встигну, тому у мене з'явилася ідея переплисти кораблем з Афін в Анталію або Аланію.

Я почав цікавитися візами. Раніше не цікавився, бо ніхто не знає, скільки буду їхати. От проклав я собі маршрут 1 300 км, але не можу його розбити по 100 км у день. Я так ніколи не буду робити, бо просто мандрую і не хочу планувати, я вже "напланувався" у цьому житті.

От, наприклад, візьмемо Іран. У мене є три варіанти. Туркменістан, Таджикистан, Киргизстан, Казахстан, Монголія – це перший варіант, але там перевали та сніги, що треба враховувати. Може бути ще Пакистан, Індія або тікати вже на Ірак, Йорданію, Ізраїль, Єгипет (Каїр) і звідти починати цю божевільну подорож через Африку. Я б хотів західною Африкою їхати, але туди зараз не так легко потрапити, а східною – будь ласка, Ефіопія – немає проблем.

Тобто ти навіть не знаєш, з якої сторони будеш об'їжджати земну кулю?

— Ця імпровізація, незрозумілість, вона — "кайфова", у ній є свій шарм і кайф.

Познайомитися із собою і планетою. Як прикарпатець Андрій Кремез вирушив навколо світу
"Найстрашніше було виїжджати", — розповідає Андрій Кремез про поїздку. instagram/androcentron

— А не страшно? Чого ти боїшся у мандрівці?

— Це завжди страшно. Найстрашніше було виїжджати — момент "розрізання цієї пуповини", "вильоту з гнізда". Мені здається, що це було наймоторошнішим. Це — як відкриваєш двері туди, куди сам не знаєш. Що там буде, я не знаю.

Я працював тренером із баскетболу і, напевне, ще ним залишаюся. Я завжди казав дітям: "Страх буде присутній завжди, він завжди буде збоку, навколо вас. Якщо будете звертати на нього увагу, він нею годуватиметься і впливатиме на вас. Але якщо ви будете йти шляхом і страх буде біля вас, але ви не звертатимете на нього увагу, то він відпаде сам по собі. Йому не буде цікаво, він пройде". І він проходить.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди