Вісім кисневих концентраторів отримав Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги. Всі лікарі закладу пройшли відповідне навчання для роботи з ними, розповіла Суспільному директорка Наталія Горьова.
Загалом у закладі є 11 таких медичних приладів. Хворі із проблемами дихальних шляхів можуть отримати кисневі концентратори безоплатно для лікування після того, як їм призначить сімейний лікар.
За словами головної лікарки Наталії Горьової, кисневий концентратор розміщений в ізоляторі:
"Коли взагалі людина не може дихати, то можна маскою користуватися, в наборі концентратора є маска", — зазначила лікарка.

За словами сестри-господині Наталія Плотнік, всі отримані концентратори зберігаються у сховищі лікарні у запакованому вигляді:
"Наприклад один прилад ми вже розпакували, підняли його, а інші ще стоять на складі. Тому медобладнання потребує зберігання у сухому і чистому приміщенні".

Черкащанин В’ячеслав Шкунида розповів, що його дружина користувалася концентратором протягом чотирьох днів безоплатно:
"Концентратор брав я для дружини, дякую лікарні, що оформили. Він допоміг, річ це добра. Дуже радий, що дружина одужує після коронавірусу, після двосторонньої пневмонії. Сатурація тоді упала до 88, а за допомогою концентратора підняли до 95".
Лікарка Любов Яцишин зазначила, що поки потреба у цих концентраторах незначна. Медприлад можна ж отримати після виписки з інфекційної лікарні із сатурацією 90-94%:
"Це повинен подзвонити лікар, який виписує з відділення. Має нас повинні сповістити, що вони такого хворого виписують. Ми уточнюємо тоді, який у нього рівень кисню. Зараз ми усі прилади не пускаємо в дію, але якби було так, як взимку, то було б мало".

Наталія Горьова додала, що останні тижні захворюваність на коронавірус у Канівському районі зросла, тож концентратори стануть у нагоді:
"У нас була тиша по ковіду, але останні тижні захворюваність зростає. Державне бачення використання на первинці концентраторів – це доліковування хворих після стаціонару. У нас в області розроблений механізм, як ми їх будемо доліковувати після того, як лікар в стаціонарі визначає можливість самостійного дихання концентратором хворого вдома, передають сімейному лікарю"
Лікарка додала, що прилад простий у використанні, тож ним скористатися може кожен за потреби.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України