Побільшало порушень зі здоров'ям: на Черкащині призовники проходять медогляд

Побільшало порушень зі здоров'ям: на Черкащині призовники проходять медогляд

Побільшало порушень зі здоров'ям: на Черкащині призовники проходять медогляд
Суспільне Черкаси

Десятеро призовників із Черкащини 5 вересня, пройшли медогляд у міському військовому комісаріаті. Про це Суспільному розповів міський військовий комісар Ігор Малимон.

На прийомі в лікаря-офтальмолога був 18-річний Борис Михайлець. Він розповів, як тільки отримав повістку до армії — відразу зрозумів, що хоче служити. Нині він хвилюється, бо не знає, що очікувати від служби:

"Ти не знаєш, куди ти йдеш, усе по-новому. Хоч усі й розказують, що там усе нормально, усе на собі відчуєш. Це потрібно, бо куди б ти не пішов, військовий квиток - це необхідність через закон. У мене батько служив і розповідав мені, що це потрібно і чоловік має служити".

21-річний Владислав Король теж проходив медогляд. Лікарка Валентина Токар у хлопця жодних порушень не виявила, до проходження служби він придатний. Вона додала, захворювання лікарі мають виявляти завчасно, адже потім можуть бути ускладнення:

"При фізичних навантаженнях будуть із диханням проблеми, можуть бути болі в серці, тому це важливо і треба нічого не пропустити".

медогляд призов
Суспільне Черкаси

Вона додала, що працює тут понад п'ять років, за цей час помітила, що здоров’я у юнаків, які приходять на огляд, стало гіршим:

"Із роками більше порушень у хлопців із здоров’ям, особливо плоскостопість. Це тому, що носіння взуття без супінаторів приводить до розпластаності стопи і це вже є відхилення у здоров’ї".

Призовник Владислав Король розповів, що служити не хоче, але закон зобов’язує:

"Взагалі я не хотів служити, примусово мене сюди запросили. Я християнин, моя віра забороняє тримати мені зброю в руках. Повістку я отримав весною, мені дали можливість відтермінувати призов. Я збирав документи на альтернативну службу, але пастор моєї церкви не додав реквізити і мій призов перенесли на осінь. За те, що я не додав документи, я заплатив штраф. Потім мені сказали, що я автоматично переходжу на військову службу, оскільки військовозобов’язаний".

медогляд призов
Суспільне Черкаси

За словами міського військового комісара Ігоря Малимона, з Черкас на військову службу призвуть 70 осіб:

"Громадяни Черкаської області будуть проходити службу в інших місцевостях. Тобто на території області громадяни не будуть проходити військову службу. Це сухопутні війська, повітряні сили, Державна спеціальна служба транспорту, Нацгвардія".

медогляд призов
Суспільне Черкаси

Ігор Малимон додав, що призивають громадян від 18 до 27 років. Юнаки із вищою освітою служитимуть рік, ті ж, хто її не має — півтора року. Загалом цієї осені з Черкаської області на службу планують відправити 524 особи. Перші відправки розпочнуться сьогодні. Призов триватиме до 30 грудня.

Що відомо

  • В Україні осінній призов розпочався 1 жовтня.
  • Призов триватиме із 1 жовтня по грудень, розповів заступник військового комісара Черкаського обласного Територіального центру комплектування та СП-начальник сектору комплектування Олег Петров. Планується, що перші призовники прибудуть на обласний збірний пункт 4 жовтня. Загалом призов на території області планують завершити до 6 грудня.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок