Медичний гелікоптер доправив немовля із вадою серця зі Львова до Києва

Медичний гелікоптер доправив немовля із вадою серця зі Львова до Києва

Медичний гелікоптер доправив немовля із вадою серця зі Львова до Києва
ОХМАТДИТ

У четвер, 7 жовтня, львівські аеромедики доправили гелікоптером немовля у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України в Києві. 9-місячна дитина має ваду серця. Про це повідомили на Facebook-сторінці львівського Охматдиту.

У дитини діагностували вроджену ваду серця — тетраду ФаллоТетрада Фалло – це вроджена вада серця, при якій одночасно спостерігаються: звуження вивідного шляху правого шлуночка; дефект (наявність патологічного отвору) міжшлункової перегородки; декстрапозиція аорти – при цьому виявляється нетипове високе відходження аорти від лівого шлуночка або ж аорта взагалі відходить від правого шлуночка; гіпертрофія (розростання, потовщення) серцевого м’яза правого шлуночка.. Після обстеження лікарі Охматдиту скерували немовля у Центр дитячої кардіології і кардіохірургії.

Діагностика стану дитини
Діагностика стану дитини. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

"Причину вкрай важкого стану дитини діагностували педіатри. Команда реанімації Охматдиту стабілізувала дитину, щоб політ був максимально безпечним. Маленьку пацієнтку вже зовсім скоро прооперують в Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України, щоб скоригувати ваду", — йдеться в дописі.

Медичний гелікоптер
Медичний гелікоптер. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Як повідомили на Facebook-сторінці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, о 10:59 команда аеромедиків та пілотів доправила дівчинку в Київ. Вона вже перебуває під наглядом медиків. За словами лікарів, після польоту дитина почувається добре.

9-місячна дитина
9-місячна дитина. Поліція Львівської області

Що відомо

  • Пілотний проєкт із аеромедичної евакуації на Львівщині стартував у квітні цього року. Тоді транспортували людей гелікоптером надзвичайників. У червні гвинтокрил забрали на планове технічне обслуговування. Відтоді польоти припинилися.
  • 1 жовтня евакуацію відновили — гелікоптер надала поліція.
  • До кінця цього року на проєкт виділили близько 15 мільйонів гривень. Його фінансує поліція спільно із Міністерством охорони здоров’я. Про це розповів керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.
  • Проєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.
  • Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок