У четвер, 7 жовтня, львівські аеромедики доправили гелікоптером немовля у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України в Києві. 9-місячна дитина має ваду серця. Про це повідомили на Facebook-сторінці львівського Охматдиту.
У дитини діагностували вроджену ваду серця — тетраду ФаллоТетрада Фалло – це вроджена вада серця, при якій одночасно спостерігаються: звуження вивідного шляху правого шлуночка; дефект (наявність патологічного отвору) міжшлункової перегородки; декстрапозиція аорти – при цьому виявляється нетипове високе відходження аорти від лівого шлуночка або ж аорта взагалі відходить від правого шлуночка; гіпертрофія (розростання, потовщення) серцевого м’яза правого шлуночка.. Після обстеження лікарі Охматдиту скерували немовля у Центр дитячої кардіології і кардіохірургії.

"Причину вкрай важкого стану дитини діагностували педіатри. Команда реанімації Охматдиту стабілізувала дитину, щоб політ був максимально безпечним. Маленьку пацієнтку вже зовсім скоро прооперують в Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України, щоб скоригувати ваду", — йдеться в дописі.

Як повідомили на Facebook-сторінці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, о 10:59 команда аеромедиків та пілотів доправила дівчинку в Київ. Вона вже перебуває під наглядом медиків. За словами лікарів, після польоту дитина почувається добре.

Що відомо
- Пілотний проєкт із аеромедичної евакуації на Львівщині стартував у квітні цього року. Тоді транспортували людей гелікоптером надзвичайників. У червні гвинтокрил забрали на планове технічне обслуговування. Відтоді польоти припинилися.
- 1 жовтня евакуацію відновили — гелікоптер надала поліція.
- До кінця цього року на проєкт виділили близько 15 мільйонів гривень. Його фінансує поліція спільно із Міністерством охорони здоров’я. Про це розповів керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.
- Проєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.
- Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону