"Історичний момент". ВООЗ схвалила для використання першу у світі вакцину проти малярії

"Історичний момент". ВООЗ схвалила для використання першу у світі вакцину проти малярії

"Історичний момент". ВООЗ схвалила для використання першу у світі вакцину проти малярії
. WHO

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для використання першу у світі вакцину проти маляріїМалярія – інфекційна хвороба, що викликається малярійними плазмодіями. Характеризується періодичними нападами лихоманки, збільшенням печінки і селезінки, анемією, рецидивуючим перебігом. Тропічна малярія при пізньому лікуванні практично завжди веде до загибелі хворого. Наслідками перенесеного захворювання можуть стати серйозні порушення функції внутрішніх органів, центральної нервової системи з тривалою втратою працездатності.В рік від малярії помирає приблизно 400 000 людей. Розповсюджена у тропічних країнах, а саме у Африці. Mosquirix. Вакцинувати нею будуть дітей у деяких країнах Африки від народження.

Про йдеться на сайті ВООЗ.

Нова вакцина створена компанією GlaxoSmithKline "пробуджує" імунну систему дитини для боротьби з паразитом Plasmodium falciparum, який є збудником малярії.

У ВООЗ відзначають, що рекомендували використовувати вакцину після тестової імунізації 800 000 дітей у Гані, Кенії та Малаві.

“Малярія залишається основною причиною дитячих хвороб та смерті в Африці на південь від Сахари. Щорічно від малярії помирає понад 260 000 африканських дітей у віці до 5 років”, – говорять у організації.

Читайте також: У Нігерії з початку року через холеру померли понад 800 осіб

За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Гебрейєсуса, використання препарату допоможе зберегти десятки тисяч дитячих життів щороку.

“Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина від малярії для дітей – це прорив у науці, здоров'ї дітей та боротьбі з малярією”, – заявив гендиректор ВООЗ.

Наступний крок, кажуть у ВООЗ, рішення щодо фінансування програми вакцинації від малярії для більш широкого застосування у Африці.

The New York Times додає, якщо вакцина буде поширена в країнах з найвищою захворюваністю малярією, то вона зможе запобігти 5,4 млн випадків захворювання і 23 тисячам смертей серед дітей молодше 5 років щороку.

“Нова вакцина, яка отримала назву Mosquirix, вводиться трьома дозами у віці від 5 до 17 місяців і четвертої дозою приблизно через 18 місяців”, – пишуть журналісти.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок