У Гвінеї виявили перший випадок геморагічної лихоманки Марбурга. Що про неї відомо

У Гвінеї виявили перший випадок геморагічної лихоманки Марбурга. Що про неї відомо

У Гвінеї виявили перший випадок геморагічної лихоманки Марбурга. Що про неї відомо
AP

У західноафриканській країні Гвінея виявили перший випадок геморагічної лихоманки Марбурга. На місце події виїхала група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Про це 9 серпня повідомила пресслужба ВООЗ.

"Влада охорони здоров’я Гвінеї сьогодні (9 серпня — ред.) підтвердила випадок захворювання на вірус Марбурга у південній префектурі Гекеду. Це перший випадок, коли ця високоінфекційна хвороба, що викликає геморагічну лихоманку, була виявлена у країні та у Західній Африці", — йдеться у повідомленні й додається, що хворий пацієнт помер.

Зразки у померлого пацієнта перевірені польовою лабораторією в Гекеду, а також національною лабораторією Гвінейської геморагічної лихоманки, які підтвердили позитивний результат на вірус. Додається, що подальший аналіз у Сенегалі також підтвердив даний результат.

Читайте також: Не все так погано. Як почалися попередні епідемії та як вдалося їх зупинити

"Тривають заходи щодо пошуку людей, які могли контактувати з пацієнтом. Оскільки хворобу вперше зафіксували в країні, органи охорони здоров’я розпочинають навчання в громадах, щоб підвищити обізнаність та посилити підтримку для стримання поширення інфекції", — вказують в організації.

Крім того, ВООЗ направила початкову групу із 10 експертів, в тому числі епідеміологів, які працюватимуть на місцях, допомагаючи розслідувати випадок та підтримуючи національні органи охорони здоров’я. Їхня місія полягає у швидкому реагуванні на надзвичайні ситуації, включаючи оцінку ризиків, спостереження за хворобами, мобілізацію громад, тестування, клінічну допомогу, профілактику інфекцій, а також надання матеріально-технічного забезпечення.

Водночас місце, де зафіксували лихоманку, є тим самим регіоном, де раніше були виявлені випадки спалаху Еболи у 2014-2016 роках, а також 2021 році.

Читайте також: Південноафриканське село охопила "діамантова лихоманка"

Лихоманка Марбурга

Геморагічна лихоманка Марбурга ("хвороба зелених мавп", геморагічна лихоманка Меріду) — гостре вірусне висококонтагіозне захворювання, що характеризується важким перебігом, високою летальністю, геморагічним синдромом, ураженням печінки, шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи.

Вірус лихоманки Марбурга близький до вірусу, що викликає лихоманку ЕболаГеморагічна лихоманка Ебола — гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, викликана вірусом Ебола. Рідкісне, але вкрай небезпечне захворювання. Спалахи епідемії зафіксовано в Центральній і Західній Африці, летальність становила від 25 до 90% (в середньому 50%).Хвороба вражає людину, деяких інших приматів, а також парнокопитних (зокрема, підтверджені випадки ураження свиней).Вакцина для захисту від вірусу Ебола доступна у декількох країнах з кінця 2019 — початку 2020 року., який передається людям від плодових кажанів і поширюється шляхом прямого контакту з рідинами тіла заражених людей, поверхнями та матеріалами.

Хвороба розпочинається раптово, з високою температурою, сильним головним болем і нездужанням. У багатьох пацієнтів протягом семи днів розвиваються важкі геморагічні ознаки. Рівень смертності від випадків коливається від 24% до 88%.

Водночас проти вірусу ще немає сертифікованих вакцин або відповідних препаратів для його лікування. Наразі існує лише допоміжна терапія симптомів.

В Африці спалахи лихоманки були зареєстровані в Анголі, Демократичній Республіці Конго, Кенії, Південній Африці та Уганді.

Що відомо

  • 19 червня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про подолання епідемії вірусного захворювання Ебола в Західній Африці, що почалася у Гвінеї у середині лютого.
  • У лютому 2021 року у Гвінеї зафіксували нові випадки вірусного захворювання Ебола.
  • 1 червня 2020 року уряд Демократичної Республіки Конго повідомив про черговий осередок геморагічної лихоманки Ебола на північному заході країні.
  • Епідемія лихоманки Ебола в 2013-16 роках, розпочавшись у Гвінеї, забрала життя понад 11,3 тисячі жителів регіону. Після цього ВООЗ продовжує уважно стежити за кожним спалахом Ебола.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок