У Нігерії з початку року через холеру померли понад 800 осіб

У Нігерії з початку року через холеру померли понад 800 осіб

У Нігерії з початку року через холеру померли понад 800 осіб
AP

У Нігерії з початку 2021 року через спалах холери померли 816 осіб, загалом у країні збудником хвороби ймовірно інфікувалися понад 30 тисяч людей.

Про це повідомляє Нігерійський центр з контролю захворювань (NCDC).

"Спалах холери в штатах Нігерії... посилився через ускладнений доступ до чистої води, відкриту дефекаціюДефекація (лат. defecatio; синоніми: спорожнення прямої кишки, випорожнення) — процес виділення організмом калу з травного тракту (у людини — з прямої кишки) через анальний отвір., погану санітарію та гігієну. У період з 1 січня по 1 серпня 2021 року було зареєстровано 31 425 ймовірних випадків холери, 311 підтверджених випадків і 816 випадків смерті у 22 штатах країни", — йдеться у повідомленні.

Після спалаху хвороби 22 червня у країні почав діяти Національний центр екстрених дій щодо холери (EOC). До складу EOC, що є частиною NCDC, входять представники Федерального міністерства охорони навколишнього середовища та водних ресурсів, Агентства з розвитку охорони здоров'я (NPHCDA), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та інші партнери.

Національний комітет з проблем холери очолив розгортання груп швидкого реагування для підтримки найбільш постраждалих штатів країни. Крім того, NCDC та його партнери надали штатам товари для аналізу кількості випадків та лабораторної діагностики, матеріали для повідомлень про ризики, інструкції з реагування на загрозу хвороби.

Читайте також: У Нігерії через отруєння "апельсиновим соком" померли щонайменше 10 осіб, сотні постраждалих

Що відомо про холеру

Холера — гостра кишкова, антропонозна інфекція, що спричиняється бактеріями виду Vibrio cholerae. Характеризується фекально-оральним механізмом зараження, ураженням тонкого кишківника, водянистою діареєю, блювотою, швидкою втратою організмом рідини й електролітів з розвитком різного ступеня збезводнення аж до гіповолемічного шокуГіповолемічний шок — невідкладний патологічний стан, обумовлений швидким зменшенням об'єму циркулюючої крові у результаті швидкої втрати води й електролітів при безперервній блювоті або профузній діареї внаслідок ускладнення деяких інфекційних хвороб, що є компенсаторним механізмом, який забезпечує нормальне кровопостачання головних внутрішніх органів в умовах недостатнього об'єму крові і гострих порушень обміну речовин. та смерті. Відноситься до особливо небезпечних інфекцій.

Поширюється, як правило, у формі епідемій. Ендемічні осередки розташовуються в Африці, Південній Америці, Індії й Південно-Східній Азії.

Станом на 2021 рік хвороба спричинює 1,3-4,0 млн випадків щорічно, від неї помирають до 143 тисяч людей. Сучасна стратегія ВООЗ стосовно холери була запропонована в жовтні 2017 року. Згідно з нею передбачається скорочення смертності від холери на 90% до 2030 року, що має забезпечити глобальна цільова група з контролю за холерою, мережа з понад 50 міжнародних агентств, академічних установ та неурядових організацій.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок