Міноборони має обирати між розвитком ППО та бойовою авіацією через брак бюджету – представник МО

Міноборони має обирати між розвитком ППО та бойовою авіацією через брак бюджету – представник МО

Міноборони має обирати між розвитком ППО та бойовою авіацією через брак бюджету – представник МО
.

Міністерство оборони, обираючи між фінансуванням розвитку систем протиповітряної оборони та ударної авіації, віддає пріоритет першому. Це пояснюють "обмеженістю оборонного бюджету".

Про це заявив генеральний директор Директорату політики у сфері оборони Міністерства оборони Юрій Пунда, передає АрміяІнформ.

"З огляду на наші реалії, особливо обмеженості оборонного бюджету, сьогодні, це вибір між протиповітряною обороною та ударними можливостями авіації Повітряних Сил", – каже Пунда.

Він стверджує, що пріоритет на користь ППО віддають для "більш ефективного використання бюджетних коштів".

За словами чиновника, в майбутньому буде вироблена стратегія розвитку Повітряних сил, де міститимуться пропозиції щодо типів літаків, які закуповуватимуть за кордоном або, як стверджує Пунда, виготовлятимуть в Україні.

"Водночас у найближчому майбутньому увагу буде приділено і спроможностям авіації Повітряних сил. Ми будемо думати над оновленням парку літаків, і це обговорення вже відбувається”, – додав він.

Скільки грошей закладено в Оборонному бюджеті України

У 2021 році бюджет Міністерства оборони склав 117,5 млрд грн. З них на розвиток, закупівлю, модернізацію, капремонт озброєння і техніки – 22,7 млрд грн. У Міноборони обіцяють, що бюджеті на 2022 рік загалом на оборону витратять більше, а на розвиток озброєнь і військової техніки заклали 32,9 млрд грн.

“Що відповідає принципам держав-членів НАТО, які спрямовують на даний напрямок не менше 20% (оборонного бюджету – ред.)”, – відзначив міністр оборони Андрій Таран, передає пресслужба Міноборони.

Також в МО стверджують, що крім бюджетних видатків на оборону, Україна отримає міжнародну допомогу від урядів Франції (12,6 млрд грн), Великої Британії (6,7 млрд грн) та США (1,7 млрд грн).

Читайте також: Уряд затвердив проєкт Держбюджету-2022. Що він передбачає

Що відомо

  • 17 вересня секретар РНБО Олексій Данілов анонсував збільшення бюджету сектору безпеки і оборони.
  • 27 вересня в РНБО оголосили, що в Україні вперше проведуть аудит стану військово-технічного співробітництва з іноземними державами.
  • В уряді обіцяють затвердити ракетну програму до 2031 року в жовтні. На неї хочуть витратити понад 200 млрд.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок