Уряд затвердив проєкт Держбюджету-2022. Що він передбачає

Уряд затвердив проєкт Держбюджету-2022. Що він передбачає

Оновлено
Уряд затвердив проєкт Держбюджету-2022. Що він передбачає
.

Кабінет міністрів затвердив проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Його пріоритети — охорона здоров'я, освіта, інфраструктура, цифровізація, безпека та оборона. Прогнозований курс гривні до долара у 2022 становитиме 28,6.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 15 вересня.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що, згідно з проєктом, медична галузь отримає 193 мільярди гривень, що на 31 мільярд більше, ніж у 2021 році. Передбачається, що середня зарплата лікарів зросте на 56% — до 22 500 гривень. Мінімальна зарплата лікарів складатиме 20 тисяч гривень. Середня зарплата медичного персоналу зросту на 34% до 14 500 гривень, а мінімальна зарплата медперсоналу — складатиме 13 500.

На освіту уряд пропонує виділити 190 мільярдів гривень. Це на 21 мільярд більше, ніж цьогоріч. А отже — підвищення зарплат вчителів, підвищення в 1,5-2,5 раза стипендій для студентів закладів вищої освіти та професійно-технічних установ. Стипендії для студентів планують збільшити у півтора, два рази. Мінімальна стипендія складатиме 2000 гривень, для відмінників — 2500.

На індексацію пенсій з 1 березня 2022 року буде виділено 28 млрд гривень. доплати військовим пенсіонерам виділять 10,6 мільярда гривень, на перерахунок пенсій чорнобильцям піде 2,5 мільярди. Індексація компенсаційних виплат пенсіонерам у віці 75-80 років обійдеться бюджету у 1,5 млрд грн. Пенсіонерам старшим за 70 років будуть доплачувати до 300 гривень щомісячно.

Згідно з проєктом Держбюджету, 100% ветеранів АТО забезпечуються житлом, виділяється 9,9 мільярда на інфраструктуру, у 1,9 раза збільшуються видатки на цифровізацію, 1,4 мільярда виділяється на всеукраїнський перепис населення, на 30% зростають видатки на інклюзивну освіту.

На розвиток стратегічної промисловості виділяється 7,5 мільярдів гривень. Передбачається 2,5 мільярди гривень видатків на оборонно-промисловий комплекс (виготовлення бронетанкової та авіаційної техніки, ракетного озброєння, боєприпасів та приладів). 3 мільярди гривень — на космічну галузь (ракетний комплекс ЗЕНІТ 1SL, будівництво двох супутників). На авіабудівну галузь виділяється 2 мільярди гривень (проведення досліджень і розробок в авіаційній промисловості та впровадження їх результатів, а також модернізація агрегатів та вузлів гвинтокрилів Мі-8, Мі-24).

Шмигаль зазначив, що "ключові пріоритети залишаються незмінними". Це — медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, диджиталізація, підтримка підприємців та економіки. Серед основних макроекономічних параметрів:

  • зменшення дефіциту бюджету до 3,5%;
  • зменшення державного боргу;
  • зростання зарплат;
  • стабільний курс гривні;
  • зниження інфляції;
  • рекордний за останні 10 років рівень зростання ВВП — на 3,8%, 28,6 гривень за долар.

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко зауважив, що проєкт Держбюджету слід доопрацювати у розрізі проєкту програми "Велика реставрація" для гарантій фінансування. Він попросив передбачити видатки у мільярди гривень для збереження історико-культурної спадщини. Шмигаль відповів, що капітальні інвестиції будуть враховані між першим і другим читанням.

У проєкті державного бюджету на 2022 рік на фінансування "Суспільного" виділено 1,8 мільярда гривень, що на 526 мільйонів менше передбаченої законом суми.

Відповідно до закону "Про Суспільне телебачення та радіомовлення", фінансова підтримка має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Таким чином, фінансовий план НСТУ на 2022 рік передбачав фінансування на рівні близько 2,4 мільярда гривень. З обсягів даної суми поточні видатки мали б становити 2224,7 мільйона гривень, капітальні видатки – 170 мільйонів.

Згідно з законодавством, Кабінет міністрів щороку подає до Верховної ради проєкт закону про Державний бюджет України на наступний рік не пізніше 15 вересня поточного року. Разом із проєктом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року. Неодноразово бюджет подавався пізніше і відповідно його пізніше ухвалювали.

Читайте також: Реформа СБУ, олігархи та податки – депутати про очікування від нової сесії Ради

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок