У Кропивницькому в рейси не виїхали пів сотні маршруток. Чому

У Кропивницькому в рейси не виїхали пів сотні маршруток. Чому

Доповнено
У Кропивницькому в рейси не виїхали пів сотні маршруток. Чому
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому 4 жовтня в рейси не виїхали пів сотні маршруток. Про це Суспільному розповів начальник міського управління транспорту Віктор Житник. Причина – подорожчання газу.

У Кропивницькому, відповідно до договорів з приватними перевізниками, на 37 маршрутах мають їздити 350-355 маршруток. З початку карантину їздять 200, розповів Віктор Житник. 4 жовтня на маршрути виїхали 145 машин: ”Різко і суттєво підвищилась вартість газу, яка використовується приватними перевізниками в якості моторного пального. Вартість зросла більш ніж удвічі: з 14 гривень за кубометр, які закладені у тариф 7 гривень, до 34 гривень. Думаю, темпи падіння будуть ще більшими у приватних перевізників”.

За словами начальника міського управління транспорту, перевізники готували документацію на підвищення тарифу на проїзд до 10 гривень за поїздку, з урахуванням ціни на газ в межах 20-22 гривень за кубічний метр: ”Зараз ми маємо 34 гривні, а на окремих заправках – майже 38”.

Віктор Житник додав, що один із семи кропивницьких перевізників, минулого тижня подав документи з розрахунком нового тарифу – 14 гривень за поїздку, заклавши ціну на газ, яка діє з 1 жовтня: ”Досить складна ситуація. Вона не дозволить приватним перевізникам у повній мірі виїжджати на маршрути. Населенню потрібно більше орієнтуватися на комунальний транспорт”.

Заступник голови обласної асоціації перевізників Дмитро Вінницький, директор приватного підприємства-перевізника сказав Суспільному, що на маршрути у Кропивницькому в понеділок, 4 жовтня, виїхали 30-35% маршруток. З його слів, заправити маршрутку на одну зміну з 1 жовтня коштує на 450-500 гривень дорожче: ”До підвищення ціна була 23,85 гривень за кубічний метр газу, зросла вона на 13,80, тобто майже на 58%. Відповідно до законодавства, ми маємо надати розрахунки, міська влада ухвалює новий тариф на проїзд. Це не справа одного дня. Якби до моменту підвищення вартості проїзду нам давали газ в борг, ми б уникнули цього колапсу”.

Експерт ринку палива Сергій Куюн пояснив, що вплинуло на ціну газу.

"Справа в тому, що автогазові наповнюючі станції, які продають метан, вони купують газ на вільному ринку, який формується у паритеті з імпортом. Імпорт подорожчав, ви знаєте, новини, що подорожчання газу вже становить тисячу двісті доларів за тисячу кубометрів, і відповідно, вони просто перераховують свою закупівлю і просто пропорційно підвищують ціну на пістолеті".

Читайте також

На початок