Перейти до основного змісту
Борги й відсутність компенсації різниці в тарифах. Рахунки теплопостачальників Кіровоградщини арештували

Борги й відсутність компенсації різниці в тарифах. Рахунки теплопостачальників Кіровоградщини арештували

Борги й відсутність компенсації різниці в тарифах. Рахунки теплопостачальників Кіровоградщини арештували
Котельня одного з теплопостачальних підприємств Кіровоградщини. Фото ілюстративне: Суспільне Кропивницький

Суди арештували рахунки теплопостачальних підприємств Кіровоградської області через борги перед "Нафтогазом" за позаминулий опалювальний сезон. Обласна влада просить міністерство інфраструктури про сприяння у знятті арешту.

Директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Ольга Довжук під час брифінгу розповіла, що протягом опалювального сезону 2022-23 років використали майже 56 мільйонів кубічних метрів газу на суму 600,5 мільйонів гривень. На 7 листопада 2023 року за нього сплатили майже 197 мільйонів, тобто менш як 33%. Відповідно, заборгованість за опалювальний період 2022-2023 років перед газопостачальною компанією "Нафтогаз Трейдинг" становить 403,9 мільйона гривень, а якщо рахувати з боргом за позаминулий опалювальний сезон, то це сума 814,7 мільйона.

"Однак левова його частка – борг внаслідок різниці в тарифах, який підприємствам-теплопостачальникам мають компенсувати з держбюджету. Чистого боргу лише 115 мільйонів. Решту мають відшкодовано за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покриття заборгованості з різниці в тарифах".

Про арешт рахунків теплопостачальників Кіровоградщини

З нинішнього опалювального сезону змінились умови договорів на отримання теплопостачальниками газу. Підприємства-боржники відкривають не бюджетні рахунки, 65% грошей з них отримує "Нафтогаз", решту витрачають на діяльність підприємств, сказала Ольга Довжук.

"Та по боргах за опалювальний сезон 2021-2022 років "Нафтогаз" звернувся до суду, просить примусового стягнення заборгованості, не зважаючи на невідшкодовану різницю в тарифах, яка мала би покрити ці борги".

Зі слів керівниці департаменту житлово-комунального господарства, є судові рішення на користь позивача по кропивницькому комунальному підприємству "Теплоенергетик", "Світловодськпобуту" та комунальному підприємству "Долинське міське комунальне господарство".

"На рахунки підприємств "Світловодськпобут " та "Долинське міське комунальне господарство" наклали арешт, найближчим часом те саме зроблять з рахунками "Теплоенергетика". Наприклад, стягнути зі світловодського підприємства мають 46 мільйонів гривень боргу, а некомпенсована різниця в тарифах становить 56 мільйонів. Компенсація покрила б чистий борг підприємства за газ".

За інформацією Ольги Довжук, 14 листопада обласна військова адміністрація направила лист у міністерство інфраструктури України з клопотанням про розблокування рахунків.

"Бо з арештованими рахунками і тим, що всі гроші з підприємств стягуватимуть, вони не матимуть можливості платити зарплату працівникам, оплачувати електроенергію, здійснювати ремонтні роботи. Подібна ситуація з розрахунками за розподіл природного газу. Так, підприємства уклали з "Газорозподільчими мережами України" договори реструктуризації боргів, але ж рахунки арештовані – умови договорів реструктуризації виконати неможливо".

Топ дня

Вибір редакції

На початок