День усиновлення. На Тернопільщині за три роки усиновили 43 дитини

День усиновлення. На Тернопільщині за три роки усиновили 43 дитини

День усиновлення. На Тернопільщині за три роки усиновили 43 дитини
Фото: unsplash

За три останні роки на Тернопільщині усиновили 43 дитини. Ще 190 дітей перебувають на обліку Служби у справах дітей, як такі, що можуть бути усиновлені. Усього в області 962 дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Майя Шимашис.

За її словами, лише торік усиновили 15 дітей, цього року – 10. Жодна дитина за останні три роки не була усиновлена іноземцями.

Усиновити дитину можна віком від двох місяців до 18 років. Цьогоріч були усиновлені троє новонароджених малюків, яких залишили у "Вікні життя".

Законодавство України передбачає, що усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, батьки яких дали згоду на всиновлення.

Найчастіше усиновлюють дітей із Тернопільського обласного центру реабілітації розвитку дитини, де знаходяться хлопчики та дівчатка віком до 7 років. Однак, якщо раніше зберігалася тенденція до всиновлення малих дітей, то тепер беруть і старших, від 10 до 11 років. Усиновлюють не одну дитину, як раніше, а навіть дві-три, каже Майя Шимашис.

День усиновлення. На Тернопільщині за три роки усиновили 43 дитини
Майя Шимашис. Суспільне Тернопіль

Громадяни, які бажають усиновити дитину повинні звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання та надати такі документи:

  • висновок про стан здоров`я заявника;
  • довідка про відсутність судимості;
  • довідка про доходи;
  • копія паспорта;
  • свідоцтво про шлюб (усиновити може і людина, яка не перебуває у шлюбі);
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Майбутні усиновлювачі повинні пройти десятиденне навчання у центрі соціальних служб. Після цього, каже Майя Шимашис, вони отримають документальний висновок про те, що є кандидатами в усиновлювачі.

Нагляд за дотриманням прав усиновлених дітей Служба у справах дітей здійснює до повноліття дітей, тобто до 18 років. Протягом перших трьох років працівники служби щороку відвідують прийомну сім`ю. Протягом наступних років перевірок стає менше.

Нагадаємо, на Тернопільщині 13 дитбудинків сімейного типу, 103 прийомні сім`ї, 19 закладів інституційного догляду та виховання дітей.

З 2008 року в області усиновили 250 дітей. І саме відтоді в Україні щороку 30 вересня відзначають День усиновлення, розповіла Майя Шимашис.

Читати також

На початок