Передача державі унікальних архівів свідків трагедії Бабиного Яру та Голокосту

Передача державі унікальних архівів свідків трагедії Бабиного Яру та Голокосту

Передача державі унікальних архівів свідків трагедії Бабиного Яру та Голокосту

Сьогодні, 29 вересня о 17:00, в Українському кризовому медіацентрі відбулася передача колекції архівних матеріалів і предметів, які сформував науковець єврейського походження Ілля Левітас, який досліджував питання Бабиного Яру і боровся за створення меморіалу ще у радянський час, коли це було ризиковано.

"Україна цьогоріч чи не наймасштабніше за всю історію вшановує пам'ять про трагедію – з середини вересня до середини жовтня тривають заходи, багато з них буде продовжено і далі. Але одним з найважливіших заходів є передача колекції Іллі Левітаса — архівних матеріалів і предметів, пов’язаних з трагедією Бабиного Яру. Свідчення людей, які вижили, і рятівників, а також речі людей, які загинули", — прокоментував подію Суспільному Культура Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.
Передача державі унікальних архівів свідків трагедії Бабиного Яру та Голокосту
Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті.

Колекцію передали НІМЗ "Бабин Яр". У конференції взяли участь Роза Тапанова, в.о. директора НІМЗ "Бабин Яр", Олександр Сусленський, директор ПЗ "Історико-меморіальний музей "Героїзм і Холокост", Сергій Комісаренко, академік НАН України, та Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.

"Ця колекція безцінна і її аналогів не існує в світі, навіть у найкращих ізраїльських і американських музеях немає нічого подібного. Тому передача цієї колекції державі – історичний момент. Це одна з підвалин створення майбутнього українського музею Голокосту і музею, пов’язаного з пам’ятю про Бабин Яр. Це потужна складова оповіді про правду, яка сталася з київськими євреями у Бабиному Яру, а також з іншими категоріями жертв 1941-1943 років", — зазначив Антон Дробович.

Читайте також

Пам'ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру: що і коли відбуватиметься

Як примиритися з провиною за нацистське минуле: історія німецької ілюстраторки Нори Круґ

Мистецтво після Освенцима: як художники працюють з темою війни, насилля та пам'яті

На Майдані відкрили стенди про трагедію у Бабиному Яру

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант