В Україні презентували додаток "єСуд". Скільки коштувало його створення

В Україні презентували додаток "єСуд". Скільки коштувало його створення

В Україні презентували додаток "єСуд". Скільки коштувало його створення
. rsu.gov.ua

28 вересня у Державній судовій адміністрації України відбулася презентація мобільного додатку "єСуд". Вартість його створення становила близько 360 тисяч гривень.

Як повідомляється на сайті Ради суддів України, додаток покликаний полегшити доступ до правосуддя.

"Такі цифрові інструменти, як додаток е-Суд, допомагають наблизити правосуддя до людей. Доступ до суду є одним із показників рівня довіри суспільства. В умовах нестачі фінансування, на мою думку, цей інструмент є дуже важливим, оскільки він дає змогу як громадянам так і працівникам апарату суду не лише слідкувати за рухом документів у судовій справі, а й отримувати процесуальні документи та повідомлення на смартфон", – зазначив член Ради суддів України Єгор Краснов.

Заступник голови ДСА України Сергій Чорнуцький розповів, що основну версію системи тестували протягом трьох років.

"Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми "Електронний суд", основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до "Електронного суду" був більш зручним через мобільні пристрої та смартфони. Тому ДСА України окрім ідеї розробило технічне завдання і функціональні вимоги до цього застосунку", – повідомив він.

Читайте також: Е-митниця, вибори та перепис. Зеленський анонсував розширення переліку цифрових послуг

За словами розробників мобільного додатку, його бюджет склав приблизно 360 тисяч гривень. Ці витрати взяло на себе представництво ПРООН в Україні.

Сергій Чорнуцький також додав, що цей мобільний додаток стає особливо актуальним для тих громадян, які перебувають у зоні збройного конфлікту на сході України на території Донецької та Луганської областей. Він має спростити доступ до правосуддя та в деяких випадках дозволить людям, які проживають на непідконтрольній Україні території, не перетинати лінію розмежування.

Щоб скористатися додатком, достатньо завантажити його у відповідних плеймаркетах. Нині він доступний для операційних систем iOS і Android. Зокрема, додаток дозволяє:

  • отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;
  • переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;
  • переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;
  • переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача;
  • анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Для того, щоб почати роботу з додатком "єСуд", треба попередньо зареєструватися в основній версії на комп’ютері в підсистемі "Електронний суд" з використанням електронного підпису.

Що відомо

  • З 24 вересня користувачі додатку "Дія" на iOS можуть згенерувати “жовті” внутрішні COVID-сертифікати. Згодом вони стануть доступними й для власників Android.
  • У Міндовкіллі повідомили, що на держпорталі "Екосистема" вже доступні сім послуг.
  • У мобільний додаток "Дія" додали небіометричні закордонні паспорти, видані після 2015 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок