12 художніх колективів Хмельниччини підтвердили звання народних

12 художніх колективів Хмельниччини підтвердили звання народних

12 художніх колективів Хмельниччини підтвердили звання народних
Суспільне Поділля

12 співочих і танцювальних колективів із Чемеровецької селищної територіальної громади підтвердили звання народних. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури Чемеровецької селищної ради Світлана Ромах. За її словами, підтвердження колективом звання народного відбувається раз на чотири роки, це надає керівникам колективів фінансування задля розвитку мистецтва.

Народний аматорський ансамбль "Джерело" з села Демківці існує вже 44 роки, розповідає його керівниця Антоніна Бортняк. Каже, раніше це була ланка на полі: "І там зародилось наше джерело, там почалась наша пісня, і вона звучить до цього часу".

Для колективу народні пісні багато років збирає Ольга Огороднік: "Це я від своєї мами перейняла всі пісні. А в мене їх понад 200. Всі роки я співаю, навіть вночі, коли не можу спати. Я дуже люблю співати. І співають в нашому колективі моя дочка, моя внучка".

Співочий колектив "Берегиня" із села Біла існує понад 30 років, розповідає керівниця Людмила Мамчур. Каже, учасники колективу різного віку, найстарішій зараз 87 років.

"Є діти, які щойно прийшли. А є такі, що четверте покоління: були прабабуся, бабуся, мама, а тепер ще й син прийшов. Головна цінність в тому, що ці жінки такі пісні співали, які ще ніхто не співав: давні народні обрядові, рекрутські, козацькі. Які тільки можна було зібрати, я намагалася все записати", - каже Людмила Мамчур.

Начальниця відділу культури Чемеровецької селищної ради Світлана Ромах каже: колективи захищають звання народного раз на чотири роки. Це вважається престижним і надає керівнику можливість фінансування. "Керівник отримує тоді заробітну плату, адже ми вводимо посадову ставку. Від того залежить і рівень колективу, бо тоді керівник займається на постійній основі, визначені репетиції. Виграє і громада, і люди", - каже чиновниця. Та додає: звання народних та зразкових підтверджувало 12 співочих та танцювальних колективів Чемеровецької громади, ще один – виборював.

Читайте також

На початок