Німецьких комуністів можуть не допустити до виборів у Бундестаг

Німецьких комуністів можуть не допустити до виборів у Бундестаг

Німецьких комуністів можуть не допустити до виборів у Бундестаг
. dkp.de

Федеральна виборча комісія відхилила заявку Комуністичної партії Німеччини (DKP) на участь у цьогорічних виборах до Бундестагу вперше за понад 50-річну історію її існування.

Про це повідомляє Tagesschau.

За даними видання, комісія виявила низку порушень з боку Комуністичної партії. Зокрема, протягом останніх шести років партія завжди надавала необхідні щорічні звіти із запізненням, через що вони не відповідали юридичним вимогам. Відтак комісія вирішила, що політсила втратила юридичний статус партії.

Водночас партія, заснована у 1968 році, протягом чотирьох днів може оскаржити рішення комісії у Федеральному конституційному суді.

Окрім того, під загрозою перебуває участь й інших невеликих партій, зокрема, німецьких анархістів. При цьому комісія дозволила обиратися Марксистсько-ленінській партії Німеччини та ультраправій партії "Der III. Weg" ("Третій шлях) у разі, якщо вони зберуть необхідну кількість підписів від своїх прихильників.

У коментарі Der Spiegel лідер Комуністичної партії Патрік Кебеле заявив, що рішення комісії стало для нього несподіванкою.

"Ми були дуже здивовані. Ми думали, що це – проста формальність", – зазначив він.

Він визнав, що очолювана ним політсила запізнювалася із необхідними звітами, пояснивши, що невеликій партії складно подавати їх вчасно.

На виборах 2017 року DKP набрала лише 11,5 тисячі голосів за пропорційним підрахунком по всій країні. При цьому партія відзначилась співпрацею із бойовиками ОРДЛО під час війни на сході України.

Що відомо

  • Бундестаг — парламент Німеччини — обирається на чотири роки. Наступні вибори до Бундестагу мають відбутися 26 вересня 2021 року.
  • Останні вибори відбулись 24 вересня 2017 року. Тоді найбільше голосів отримав політичний блок у складі Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу, набравши 33 відсотки голосів.
  • Другий номер передвиборчого партійного списку німецьких "зелених" у землі Саар Ірина Гайдукова родом з України була змушена залишити всі посади, оскільки не відповіла на жодне з трьох ключових для партії питань.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок