У Києві 26 вересня пройшов Кліматичний марш, який організувала громадська організація "Екодія". Захід стартував на Михайлівській площі. Аналогічні акції влаштували також в інших містах України.
Як повідомляє кореспондент Суспільного, учасники маршу в Києві принесли плакати з написами "Досить вбивати планету!", "Stop climate change!", "Нафта не потрібна!", а також розгорнули велике полотно із зображенням планети.

Читайте також: Кліматична нейтральність та Green deal. Як Україні підвищити свою екологічну ефективність
Організатори констатують, що цього літа світ ще сильніше відчуває наслідки кліматичної кризи, серед яких, зокрема, – повені в Європі, Китаї та Індії, лісові пожежі в Туреччині та Греції, теплові хвилі в Канаді, а також на півдні Європи.


Люди вимагали від влади збільшити державне фінансування на заходи зі скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату.


Також серед вимог учасників Кліматичного маршу – відмовитись від дотацій у збиткову вугільну галузь, закласти кошти у підвищення енергоефективності будівель та на розвиток системи державного моніторингу якості повітря.



"Мені не байдуже. Я вважаю, що кожен громадянин, який є громадянином, а не просто мешканцем цієї країни, має нести відповідальність за те, що тут відбувається. І має доводити до відома влади, що ми хочемо змін", — розповіла Суспільному одна з учасниць акції Юлія.

Читайте також: Тунберг у Берліні, акції у 470 містах. У Німеччині пройшов кліматичний страйк
"У нас дуже багато гарних реформ, але вони не запроваджуються або через бездіяльність, або через відсутність коштів", — додала киянка.
Інша учасниця акції Оксана заявила, що домагається ухвалення закону, який би заборонив відходи.
"Це по-перше. А по-друге, ми — мешканці Голосієва, і у нас хочуть зробити реконструкцію, яка просто знищить наш парк. І ми хочемо цю реконструкцію якось зупинити. Хочуть вирвати дерева, зробити дитячий майданчик із синтетичним покриттям, хочуть побудувати другий фонтан. Там ростуть ексклюзивні дуже рідкі дуби, один росточок коштує 2000 гривень. І до того ж вибрали ту частину парку, яка в дуже хорошому стані", — розповіла мешканка столиці.


У столичній поліції повідомили, що загалом на марші були присутні понад 300 учасників.


З боку влади поки не було реакції на заклики учасників. Організатори акції повідомили, що до маршу долучилися представники понад 30 громадських рухів.



Також до екологічної акції долучилися мешканці інших міст України. Зокрема, сумчанин Богдан розповів Суспільному, що приїхав до столиці заради участі в марші.

"У нашому місті не організовуються такі акції. Почув (про Кліматичний марш — ред.) із Інстаграму, Телеграму. Слідкую за подією, вважаю що це одне з найважливіших зараз питань у світі. Усі розуміють, що зміни клімату впливають на середню температуру на планеті. Ці всі катаклізми, повені, температура + 40 — це не дуже приємно", — каже Богдан.
Він зазначив, що намагається не використовувати поліетиленові пакети, а замінив їх екоторбинками.
Що відомо
- Попередній Марш за клімат 2019-го року зібрав на вулицях Києва понад 2000 учасників. За словами організаторів, він став найбільшою кліматичною акцією за всю історію України.
- 24 вересня у Німеччині учасники міжнародного громадського руху школярів і студентів на захист клімату організували акцію "П'ятниці заради майбутнього".
- 24 вересня у Херсоні відбувся марш захисників природи. 15 людей пройшлися вулицями міста, щоб привернути увагу до екологічних проблем.
- 27 вересня у Харкові влаштували екологічну акцію "Кліматичний марш". У ньому взяли участь кілька десятків людей.
Читайте також
- Українська антарктична станція долучилась до Кліматичного маршу.
- ООН закликали визнати право на здорове довкілля універсальним правом людини.
- Пандемія COVID-19 не вповільнила зміни клімату – доповідь ООН.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!