Українська антарктична станція долучилась до Кліматичного маршу

Українська антарктична станція долучилась до Кліматичного маршу

Українська антарктична станція долучилась до Кліматичного маршу
Оксана Савенко, НАНЦ

Персонал антарктичної станції "Академік Вернадський" підтримав Кліматичний марш, який відбудеться 26 вересня у Києві та інших містах України з метою привернути увагу до змін клімату та пов'язаних із цим природних катаклізмів.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

"В Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3⁰С – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають науковці, це призводить до значних змін в екосистемах регіону, зокрема, танення льодовиків та зміни хімічного складу Південного океану.

"Антарктида "зеленіє", деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території тощо", – пояснили полярники.

Відтак команда 26-ї Української антарктичної експедиції долучилась до проведення акції.

"Наші полярники, що працюють на станції "Академік Вернадський", чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали Кліматичний марш і закликали долучитися до нього усіх небайдужих. Для фото вони обрали літній одяг, щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми", – підсумували у НАНЦ.

Що відомо

  • 26 вересня о 12:00 на Михайлівській площі Києва відбудеться Кліматичний марш, який організовує громадська організація "Екодія".
  • Цього дня Кліматичний марш відбудеться ще у 12 інших містах України, серед яких – Миколаїв, Чорноморськ, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Рівне, Вознесенськ, Ужгород, Хмельницький, Кропивницький, Кам’янське та Манява.
  • Тисячі пінгвінів зібралися в радіусі 20 кілометрів навколо української антарктичної станції "Академік Вернадський". Вчені пояснюють явище глобальним потеплінням.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок