Нобелівський бенкет знову скасують через пандемію

Нобелівський бенкет знову скасують через пандемію

Нобелівський бенкет знову скасують через пандемію
. AP

Традиційний бенкет, присвячений врученню Нобелівської премії, цього року знову буде скасовано через пандемію COVID-19.

Про це повідомляє Reuters.

"Цього року бенкету в Стокгольмі не буде, і лауреати отримають свої медалі й дипломи Нобелівської премії у своїх країнах" – йдеться у повідомленні.

Фонд повідомив, що церемонія вручення премії транслюватиметься по телебаченню і в прямому ефірі через цифрові платформи

"Я думаю, що всі хотіли б, щоб пандемія COVID-19 закінчилася, але ми ще не досягли цього", – зазначив виконавчий директор Нобелівського фонду Відар Хельгесен.

Він додав, що сподівається провести невелику місцеву церемонію нагородження, попри відсутність лауреатів. Цього року лауреати премії за досягнення в області медицини, фізики, хімії, літератури, миру й економіки будуть оголошені з 4 по 11 жовтня.

Минулого року традиційні урочистості також були замінені переважно онлайн-святкуваннями через складну епідеміологічну ситуацію.

Що відомо

  • У 2020 році Нобелівську премію з фізіології та медицини присудили групі американських вчених за відкриття гепатиту С.
  • Премію з фізики отримали Роджер Пенроуз за дослідження поведінки чорної діри, а також Райнхард Генцель та Андреа Гез за відкриття надмасивного компактного об'єкта в центрі нашої галактики Чумацький Шлях.
  • Лауреатками 112-ї Нобелівської премії з хімії стали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудне за розробку методу редагування геному.
  • Лауреаткою Нобелівської премії з літератури у 2020 році стала американська поетеса Луїза Глюк "за її безпомилковий поетичний голос, який суворою красою робить індивідуальне існування універсальним".
  • Нобелівську премію миру отримала Світова продовольча програма за боротьбу з голодом.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок