Перейти до основного змісту
Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово

Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово

Доповнено
Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово
.

Зранку 27 лютого у Харкові відбулися масові сутички біля ринку Барабашово. Місцеві комунальники під прикриттям поліції спробували демонтувати рекламну "браму" на вході до ринку. На заваді, за попередніми даними, стали підприємці та невідомі люди у камуфляжі. У сутичках зі сльозогінним газом і піротехнікою постраждали до десятка осіб, ще двадцятьох затримала поліція. Суспільне зібрало все, що відомо про інцидент.

ЩО СТАЛОСЯ

Суперечка виникла навколо рекламної конструкції, яка встановлена на вході до ринку. Речник ТЦ "Барабашово" Сергій Зайцев повідомив кореспонденту Суспільного, що сутички відбулись між підприємцями, які підтримують концерн "Авек", і групою людей, які прибули на підтримку демонтажу арки на в’їзді до ринку. За словами Зайцева, арку начебто намагалися підпалити.

На місце події прибув спецпідрозділ поліції. За словами речниці поліції Харківщини Ангеліни Диської, було перекрито під'їзд до ринку з боку Ювілейного проспекту. Як повідомив кореспондент Суспільного, група людей у камуфляжі, яка захищала комунальну техніку, зайшла до поліцейського автобусу, після чого підприємці оточили автобус.

Місцева влада та правоохоронці ближче до вечора порахували постраждалих. За даними міськради, їх щонайменше троє, один отримав травму голови, двоє інших — ураження слизової від газу. У свою чергу, директор Центру меддопомоги Віктор Забашта, який приймає травмованих, розповів Суспільному, що постраждалих було четверо. Двоє з них мають опіки очей, ще двоє — опіки рук та ніг (з їхніх слів, від вибуху світлошумової гранати). Двох останніх, за словами Забашти, доправили до лікарні невідкладної допомоги.

За даними поліції, на території ринку "Барабашово" сталися сутички між приватними підприємцями та охоронною агенцією. Невідомі особи застосували піротехніку і сльозогінний газ.

Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово

У поліції Харкова повідомили, що у сутичках взяли участь близько 100 людей. До відділку поліції доставлено 53 особи, їх опитують. Від сльозогінного газу постраждав поліцейський. За словами начальника ГУНП у Харківській області Валерія Сокуренка, правоохоронці вилучили кілька гумових кийків і газові балончики.

Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово
Національна поліція

"За попередніми даними, від сльозогінного газу постраждали п’ятеро громадян та керівник територіального підрозділу поліції. Учасники конфлікту використовували димові шашки, піротехніку та газ дратівної дії. У результаті цього одна особа отримала тілесні ушкодження (медичну допомогу надано без госпіталізації). Вжитими заходами подальшого розвитку конфлікту не допущено, а 53 представники муніципальної варти доставлені до Київського відділу поліції ГУНП у Харківській області", - йдеться у повідомленні правоохоронців.

"Конфлікт відбувся між громадянами. Ми розуміємо, що є така група "Антирейдер". Вони прибули сюди і намагалися конфліктувати з підприємцями "Барабашово", які заважають будувати дорогу міському голові Кернесу. Конкретно сьогодні конфліктна ситуація сталася через цю арку. Є рішення про знесення цієї конструкції, є кримінальне провадження стосовно цієї ситуації. І концерн "Авек" звернувся до суду, щоб скасувати рішення", — розповів Сокуренко.

Сутички у Харкові. Що сталося на Барабашово
Національна поліція

ЩО ПЕРЕДУВАЛО

"Війна за браму" на Барабашово триває вже не перший день. Протести розпочалися ще 13 лютого. Учасники акції тоді звели барикади і принесли на місце діжки з дровами. 21 лютого під Барабашово приїжджала комунальна техніка для демонтажу рекламних щитів, але підприємці завадили її роботі. 26 лютого у Харкові підприємці з "Барабашово" сім годин блокували роботу комунальників.

За планом Харківського міського голови Геннадія Кернеса, у місті мають побудувати дорогу з житлового масиву Салтівка через ринок "Барабашово" у бік центру, щоб розвантажити рух. Кернес посилається на генеральний план Харкова, у якому в різні роки було передбачено будівництво дороги. Через це під демонтаж нібито підпадає частина павільйонів дрібних підприємців з ринку.

Представники концерну "АВЕК" вважають дії міської влади незаконними. Нардеп від ОПЗЖ і почесний президент концерну Олександр Фельдман заявив, що протистоятиме будівництву дороги. Водночас у міськраді запевняють, що наміри знести рекламну браму на вході до ринку не пов'язані з будівництвом дороги. Там кажуть, конструкція має бути демонтована через "порушення законодавства про рекламу та благоустрій". Рішення про демонтаж спеціальних конструкцій наявне на сайті Харківської міськради та датоване 29 січня 2020 року.

Топ дня

Вибір редакції

На початок