Під час посилення карантину на Львівщині очно зможуть працювати 165 шкіл

Під час посилення карантину на Львівщині очно зможуть працювати 165 шкіл

Під час посилення карантину на Львівщині очно зможуть працювати 165 шкіл
Суспільне Львів

З четверга, 23 вересня, на Львівщині запровадять карантинні обмеження "жовтої" зони. Відтоді очно зможуть працювати 165 шкіл в області. За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, це трохи більше 10% від усіх навчальних закладів області.

"Відповідно до положень постанови Кабміну № 1236, навчальний заклад при «жовтому» рівні епіднебезпеки може працювати у звичному режимі у разі, якщо 80% персоналу (і педагогів, і допоміжного) отримали хоча би одну дозу вакцини від ковіду. На Львівщині є майже 1100 шкіл і з них, на жаль, лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати навчання офлайн. У інших ж шкіл будуть вимушені канікули", – пояснив Орест Чемерис.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, станом на 21 вересня, на 80% вакцинований персонал у 165 школах області. Відсоток шкіл, що досягли необхідного для офлайн-навчання рівня вакцинації працівників – такий:

 • Стрийський район - 22, 3 %
 • Червоноградський район - 21,4%
 • Дрогобицький район - 20 %
 • Яворівський район - 15,3%
 • Золочівський район - 14,4%
 • Самбірський район - 6,2 %
 • Львівський район - 2,6 %

Під час посилення карантину на Львівщині очно зможуть працювати 165 шкіл
Відсоток шкіл, які можуть працювати працювати під час посилення карантину. Суспільне Львів

"Така позиція державної комісії  ТЕБ і НС – онлайн-навчання не буде. Причиною стане низький рівень вакцинування працівників закладів освіти, подекуди свідоме саботування зі сторони освітян вакцинальної кампанії.  Відповідальність за функціонування закладу освіти залежить від керівників цих закладів, відповідних відділів освіти та голів громад. Це вимушений крок зі сторони держави, водночас, здоров'я дітей на першому місці", – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Повний курс вакцинації пройшли 37% освітян Львівщини. 44% – отримали першу дозу вакцини.

Що відомо

 • 21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня. Таке рішення було ухвалене через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні: за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.
 • З моменту, коли Львівщина опиниться у "жовтій" зоні, на території встановлять додаткові карантинні обмеження. Вони стосуватимуться проведення масових заходів, заповненості громадського транспорту, кінотеатрів, інших закладів культури, спортзалів та фітнес-центрів.
 • Школи та університети перейдуть на вимушені канікули. Проте ці обмеження не поширюватимуться на колективи, де 80% працівників є вакцинованими.
 • На Львівщині розширять мережу лікарень, які приймають хворих на коронавірус. Протягом тижня ковідні відділення запрацюють ще у 3 містах.
 • На ранок 21 вересня на Львівщині зареєстрували 518 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 77 жителів Львівської області одужали, 17 людей померли.
На початок