"День чистих берегів". На пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття

"День чистих берегів". На пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття

"День чистих берегів". На пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття
Суспільне Кропивницький

На Ковалівському пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття. Прибирання, в рамках акції “День чистих берегів”, організували працівники регіонального офісу водних ресурсів. Суспільне дізнавалось, де прибирали та чому це робили у робочий час.

На прибирання вийшли 45 людей. Усім роздали пакети для сміття та рукавиці. Червоного кольору тим, хто збирав скло. Чорні – для паперу та пластику. За словами учасниці акції Катерини Гайдук, на Ковалівському пляжі прибирають третій рік.

"Ковалівський пляж – це зона масового відпочинку кропивничан. Ця акція відбуватиметься ще декілька днів поспіль, так як наші насосні станції і господарські будівлі розташовані на берегах річок і ставків”.

Катерина Гайдук каже: прибирали в обідню перерву. Сміття сортували: скло, пластик і папір в окремі мішки.

На Ковалівському пляжі у Кропивницькому зібрали 30 мішків сміття
Суспільне Кропивницький

Учасниця акції Світлана Тищенко повний пакет сміття назбирала за 20 хвилин. Говорить: найчастіше натрапляла на папір, ганчір'я та поліетиленові пакети.

"Я працюю хіміком в лабораторії моніторингу вод та ґрунтів і скажу вам, що все це сміття дуже довго розкладається. А пластик накопичується в ґрунті, йде у водойму, у воду, продукти харчування, повітря. Тому треба задуматися над нашою культурою поведінки”.

За словами Катерини Гайдук, за годину назбирали 30 мішків сміття. Його відвезли на міське сміттєзвалище.

Що відомо

Міжнародна екологічна акція "День чистих берегів" проводиться у треті вихідні вересня по всьому світу. Цього дня влаштовують акції з прибирання узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження їх забруднення побутовими відходами.

Читайте також

На початок