Громадський бюджет-2022. У Кропивницькому розпочалося голосування за проєкти

Громадський бюджет-2022. У Кропивницькому розпочалося голосування за проєкти

Громадський бюджет-2022. У Кропивницькому розпочалося голосування за проєкти
Кропивницька міська рада

13 вересня розпочалося голосування за проєкти кропивничан, подані на конкурс ”Громадський бюджет-2022”. Про це Суспільному розповів керівник пресслужби Кропивницької міської ради Сергій Якунін. До участі в конкурсі допустили 36 проєктів, три з яких – соціальні, решта – малі. Голосування триватиме до 26 вересня.

Конкурсні гроші, п'ять мільйонів гривень, витратять на реалізацію малих та соціальних проєктів, максимальний бюджет одного проєкту – 300 тисяч гривень. Одна людина може проголосувати за один малий і один соціальний проєкт. Голосувати можуть містяни, які досягли 16-річного віку. Голосування здійснюється через систему BankID.

Перелік проєктів-учасників конкурсу, погоджених координаційною радою, опублікували на сайті міської ради, автори знайомлять зі своїми проєктами у соціальних мережах. Не допустили до участі в конкурсі сім малих і один соціальний проєкт.

Кропивничанин Дмитро Таращук подав на конкурс проєкт дводенного фестивалю мистецтва та культури. На організацію та проведення фестивалю на Театральній площі та площі перед міською радою, зі слів автора, потрібні 300 тисяч гривень: ”Такі фестивалі приваблюють туристів з інших областей, допомагають місцевим митцям і колективам розвиватись. Це буде і музика, і танці, і театр тощо. Крім того, проведемо квест з історії міста”.

15 з 33 малих проєктів, які беруть участь в конкурсі – це проєкти будівництва чи удосконалення дитячих чи спортивних майданчиків.

Кропивничанка Яна Вічірко подала на конкурс проєкт ”Науковий пікнік”. Зі слів авторки, це проєкт дитячо-молодіжного фестивалю до Дня захисту дітей в одному з парків міста: ”Хочемо показати, що наука – це цікаво. Волонтери знайомитимуть учасників фестивалю з астрономією, фізикою, хімією, біологією, екологією, програмуванням та образотворчим мистецтвом. Будуть лекції, майстеркласи, інтерактивні експерименти тощо”.

Проєкти перед допущенням до голосування погодили профільні управління міської ради. Найбільше проєктів, 15 малих і два соціальних, пройшли погодження управління освіти, десять малих проєктів проаналізували і погодили в управлінні житлово-комунального господарства, п’ять – в управлінні молоді та спорту, по два – в управлінні культури і туризму та департаменті соціальної політики.

Що відомо

  • Громадський бюджет – це частина бюджету міста Кропивницький, з якого фінансують заходи, роботи та послуги, визначені жителями громади та оформлені проєктними пропозиціями, які стали переможцями конкурсу.
  • Малий проєкт – це проєкт, загальна вартість реалізації якого становить до 300 тисяч гривень. На такі проєкти виділяють 85% загального обсягу громадського бюджету.
  • Соціальний проєкт – це проєкт, спрямований на покращення умов життєдіяльності та соціальної адаптованості людей з інвалідністю, загальна вартість реалізації якого становить до 300 тисяч гривень. На такі проєкти виділяють 15% загального обсягу громадського бюджету.

Читайте також

Вибір редакції

На початок