"Prisoners voice": листи з BookForum надішлють українським та білоруським політв'язням

"Prisoners voice": листи з BookForum надішлють українським та білоруським політв'язням

"Prisoners voice": листи з BookForum надішлють українським та білоруським політв'язням
Суспільне Львів

Від початку літературного фестивалю відвідувачі BookForum написали близько 300 листів для заручників Кремля та білоруських політв'язнів. Після завершення "Форуму видавців" їх доставлять до адресатів. Про це Суспільному повідомила координаторка марафону написання листів Марія Кравченко.

Листи на підтримку українських та білоруських політв’язнів збирають у Палаці Мистецтв на третьому поверсі. Відвідувачка книжкового форуму Катерина Трофимова написала два листи.

"Я шкодую, що я не можу вкласти у слова ті емоції, яких їм саме бракує. Наприклад, я не можу передати словами рукостискання або погляд, який якось транслюється у підтримку. Проте я сподіваюся, що прочитавши ці слова, людина відчує, що ми люди, які зараз можемо дивитись на небо, спілкуватися з іншими, пам’ятаємо про те, що вони зробили і ми їх підтримуємо", — каже Катерина Трофимова.

Листівки українським та білоруським політв'язням
Листівки українським та білоруським політв'язням. Суспільне Львів

Віталій Росоловський із Хмельниччини також вирішив написати послання політичним в’язням. Одного адресата обрати не зміг.

"Всі історії вражають, немає такої, щоб найбільше вразила. Всіх їх шкода, тому що це є наші побратими. Я написав, що все буде добре, нехай тримаються", — каже Віталій Росоловський.

На стенді є фотографії, імена та прізвища усіх білоруських та українських політичних бранців. Волонтерка Евеліна Петренко каже, від середи, коли розпочався BookForum, написали майже 300 листівок.

Стенд із фотографіями політичних бранців
Стенд із фотографіями політичних бранців. Суспільне Львів

Писати можна про себе, книги, погоду чи побажати бранцям здоров'я та добра. Заборонені теми — політика, війна та новини. Вітання "Слава Україні" чи "Живе Бєларусь" теж під забороною через цензуру.

"Усі листи ми передаємо, але, на жаль, ми не можемо бути певні, що цензура пропустить. Адже у в’язницях є величезний рівень цензури, тому ми просимо людей писати нейтральні листи, в яких будуть теплі слова, які буде приємно отримати тим людям, які зараз знаходяться у в’язницях", — каже координаторка марафону написання листів Марія Кравченко.

Стенд "Prisoners voice"
Стенд "Prisoners voice". Суспільне Львів

Книжковий форум триватиме до неділі, 19 вересня. Після цього листи надішлють адресатам.

Читайте також: 28 BookForum: як минув перший день літературного фестивалю у Львові

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок