Черги до "Сумигазу". Споживачі скаржаться на нарахування у платіжках

Черги до "Сумигазу". Споживачі скаржаться на нарахування у платіжках

Черги до "Сумигазу". Споживачі скаржаться на нарахування у платіжках
Суспільне Суми

У Сумах зранку 16 вересня до півсотні споживачів стояли у черзі біля "Сумигазу". Люди скаржаться на некоректні нарахування у платіжках.

“Не вказуються показники лічильника. За літо в мене вже набігло 3319 грн. Це непомірно. Я вже приходила сюди не один раз. Була розмова, що прийде контролер, який перевірить. Так, контролер один раз брала показники. Надавала їй телефоном, а наступного разу вона приходила, знімала, сказала, що проблем не буде, але це вже продовжується пів року”, — говорить споживачка Ірина.

Споживачі "Сумигазу" скаржаться на завищені суми в платіжках

“Моя мати живе за адресою: Лебединський район, село Штепівка. Їй 86 років. Прийшла платіжка захмарна. Нагоріло в нас всього 14 м³, а прийшло платити – 1400 грн, плюс доставка – 200 грн. Бабуся засмутилася. Ми щомісяця платимо. Боргів у нас немає, звідки вони, що беруть – не відомо”, — розповідає донька споживачки Галина Гудова.

“Місяць тому прийшов контролер, знову — 236 грн. Починаючи з травня, вони не пишуть куби, а помножують на 7,99 грн. А на що вони множать? Я ділю на 7,99 грн за м³ — у 4 рази виходить більше”, — зазначає споживач Борис Холод.

Речниця "Сумигазу" говорить, що вони приймають інформацію від населення про спожитий газ телефоном і за допомогою інтернету.

“Споживачі за допомогою різних сервісів передають показники лічильників до АТ "Сумигаз". Далі ці об’єми передаються далі — до газопостачальних компаній”, — каже речниця "Сумигазу" Анастасія Шимаріна.

Але керівник компанії, яка нараховує оплату, Олександр Голуб говорить, що не всіх бачать в базі даних.

“Для нарахування оплати за природний газ "Сумигаз Збут", як і всі постачальники природного газу, імпортують з інформаційної платформи трансгазу оператора ГТС дані щодо фактичного споживання кожним споживачем природного газу за звітний період – місяць. Якщо дані про фактичне споживання відсутні, ми використовуємо планове нарахування, яке регламентоване для населення, а також "Правилами постачання природного газу в Україні", — розповів він.

Черги до "Сумигазу". Споживачі скаржаться на завищені суми в платіжках

Близько 50 скарг щодня на некоректні нарахування у платіжках за газ отримують у Держпродспоживслужбі. Там говорять, що 15 вересня знайшли спосіб як вирішити ситуацію з постачальниками газу.

“Як тільки до нас звертаються споживачі зі скаргою, то одразу "Сумигаз" бере і в ручному режимі виправляє цю ситуацію тим, хто звернувся, і споживачі вже не мають претензій, що унеможливлює проведення перевірки. Було вирішено, що до Держпродспоживслужби звернеться міський голова і голова обласної ради в інтересах всіх абонентів мешканців Сумської області й обласного центру та буде перевірка і, відповідно, — відреагувати. Санкції передбачені серйозні. Це може бути до 100% від наданої послуги”, — розповідає начальник управління Держпродспоживслужби області Володимир Єщенко.

Ситуація з некоректними платіжками запланована, вважає громадський інспектор з питань житлово-комунального господарства Олексій Пархомчук. Газовики приховують реальне споживання газу населенням зараз для того, щоб потім штучно збільшити втрати газу при транспортуванні, під час затвердження нових тарифів, говорить чоловік.

Черги до "Сумигазу". Споживачі скаржаться на завищені суми в платіжках

“Влада підіграє природним монополістам. Нам декларують, що підвищення ніякого не буде. Для того щоб його досягти, треба зробити так, щоб природний монополіст був задоволений ціною. А як його задовольнити. Якраз в складовій розподілу газу є іще виробничо-технічні втрати. Так от з кожним роком об’єми розподілу зменшуються. Якщо враховувати при зменшених об’ємах, то тариф повинен підвищуватися, — зазначив він.

На його думку, тариф буде розрахований після 1 жовтня. "До 1 січня він повинен бути затвердженим, щоб на наступний рік був тариф на розподіл. Буде мінімальне, думаю, підвищення, але з маніпулюванням по цих об’ємах”, — додав Пархомчук.

Читайте також

  • Тарифи на електрику від "Укргідроенерго" зростуть майже вдвічі.
  • Асоціація міст України звернулася до президента, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років. У заяві йдеться, що ціна газу збільшується з 4 до 7,6 гривні для населення та з 7 до 20 гривень за 1 кубічний метр для бюджетної сфери плюс вартість розподілу газу та інші витрати. Для збереження тарифів на тогорічному рівні для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування 25 мільярдів гривень.
  • У серпні Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила, що на складах теплоелектростанцій України спостерігається критична ситуація, пов’язана із недостатнім рівнем накопичення вугілля.
  • Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.
  • З 1 травня в Україні набули чинності нові правила призначення житлових субсидій. Кабмін ухвалив відповідну постанову 14 квітня. В уряді запевнили, що з травня 100% субсидій будуть виплачуватися "живими грошима".
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна підготувалася до опалювального сезону на 83 відсотки.
  • Шмигаль повідомив, що уряд не планує підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду під час прийдешнього опалювального сезону за умови обов'язкової допомоги з боку місцевої влади.
На початок