Станом на 10 вересня українські котельні та теплоелектроцентралі готові до опалювального сезону на 83%.
Про це під час години запитань до уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Сьогодні 83% складає підготовка до опалювального сезону з точки зору котелень, ТЕЦ, закачування газу у газосховища: на сьогоднішні 18 млрд кубів, що значно вище ніж середній показник за останні 10 років. До початку опалювального сезону буде закачано понад 19 млрд кубів", — повідомив голова уряду.
Він також відзначив, що цього року тариф на електроенергію зафіксований. Окрім того, уряд не бачить необхідності підвищувати ціну на гарячу воду та опалення.
Що відомо
- Асоціація міст України звернулася до президента Володимира Зеленського, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років.
- У серпні Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила, що на складах теплоелектростанцій України спостерігається критична ситуація, пов’язана із недостатнім рівнем накопичення вугілля.
- За словами прем’єра Дениса Шмигаля, станом на середину липня до опалювального сезону в Україні було підготовлено понад 50% житлових будинків і об’єктів соціально-культурного призначення.
- Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.
- З 1 травня в Україні набули чинності нові правила призначення житлових субсидій. Кабмін ухвалив відповідну постанову 14 квітня. В уряді запевнили, що з травня 100% субсидій будуть виплачуватися "живими грошима".
- У Мінсоцполітики заявили, що в Україні із 1 травня всі субсидії надаються винятково у готівковій формі безпосередньо споживачам.
- 15 квітня Верховна рада схвалила в цілому законопроєкт № 3364-1д щодо сертифікації оператора системи передачі. Зокрема, цей закон передбачає введення заборони на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії, а також проведення сертифікації НЕК "Укренерго".
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!