Гірники Криворізького залізорудного комбінату виграли апеляцію у справі з підприємством

Гірники Криворізького залізорудного комбінату виграли апеляцію у справі з підприємством

Гірники Криворізького залізорудного комбінату виграли апеляцію у справі з підприємством
Фото: Суспільне. Дніпро

Гірники Криворізького залізорудного комбінату виграли апеляцію у справі з підприємством. Майже рік КЗРК судився з десятьма гірниками через підземну акцію протесту, яка розпочалась 3 вересня 2020 і тривала півтора місяця.

14 вересня судді Дніпровського апеляційного суду скасували рішення Жовтневого районного суду Кривого Рогу стосовно восьми гірників. У травні цього року суд першої інстанції визнав неправомірними дії працівників. Відповідачі та представники захисту гірників підтримали результат судового розгляду.

"Рішення Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 7 травня 2021 року в частині задоволення позивних вимог - скасувати, та ухвалити в цій частині нове рішення - про відмову в задоволенні зазначених позивних вимог, в інший частині рішення залишити без змін", – говорить суддя Дніпровського апеляційного суду Вікторія Зубакова.

"Фактично суд прийняв позицію того, що жодна з позивних вимог "Криворізького залізорудного комбінату" не була обґрунтованою і на сьогодні не є задоволеною", – говорить представник захисту Олександр Мотуз.

"Справедливість восторжествувала. Не усі суди продажні. КЗРК отримало по заслугах. Гадаю, вони зроблять висновки, у нас поліпшаться умови праці", – говорить відповідач Олександр Потапенко.

Представники КЗРК рішення колегії суддів коментувати відмовилися.

Що відомо

 • У Кривому Розі з 3 вересня по 16 жовтня 2020 року тривав підземний протест гірників. Із забою шахт "Кривбасзалізрудкому" не виїжджали робітники. Протестувальники вимагали, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
 • З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.
 • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
 • 15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингували під Верховною радою у Києві. На підтримку шахтарів "Кривбасзалізрудкомому" у Києві та Кривому Розі проходили наземні мітинги.
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та "Кривбасзалізрудкомом".
 • 17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».
 • 22 вересня робітники шахти “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.
 • 25 вересня протестувальники шахт "Тернівська" та "Гвардійська" у повному складі піднялися на поверхню.
 • 29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом "Кривбасзалізрудком", на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” відновили роботу.
 • 16 жовтня на поверхню піднялися останні гірники шахти «Жовтнева».
 • Пів року керівництво Криворізького залізорудного комбінату судиться із десятьма гірниками, які брали участь у підземних та наземних протестах у вересні-жовтні 2020 року, доводячи, що страйк не був законним.

Читайте також

 • У Кривому Розі завершився суд над шахтарями, які брали участь в акції протесту: рішення
 • Як гірники шахт Кривого Рогу відстоюють свої інтереси у суді. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок