"Шукаємо гармоніста". Кропивницькі громадські діячки відновили візити до геріатрії після локдауну

"Шукаємо гармоніста". Кропивницькі громадські діячки відновили візити до геріатрії після локдауну

"Шукаємо гармоніста". Кропивницькі громадські діячки відновили візити до геріатрії після локдауну
Асоціація жінок України ДІЯ. Кропивницький

У Кропивницькому членкині громадської Асоціації жінок України "ДІЯ. Кропивницький" зробили подарунки до Дня народження дідусям та бабусям Психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. До карантину три роки поспіль вітали іменинників раз на сезон, розповіла співучасниця акції Інна Жолобова.

У Кропивницькому психоневрологічному інтернаті доглядають та забезпечують людей похилого віку та людей з інвалідністю, які там проживають.

Інна Жолобова розповіла, на час пандемії коронавірусу припинили приходити, щоб убезпечити від хвороб себе та мешканців інтернату. Із послабленням карантину вирішили відновити ініціативу. "Ми захотіли привітати одразу усіх, кого не вітали упродовж цього часу".

Для бабусь та дідусів підготували пакунки із шкарпетками та милом – всього 208 – стільки людей мешкають в інтернаті, сказала Інна Жолобова. "Принесли те, що найбільш необхідно. Це невеликі подарунки, але для них важлива увага та теплі слова".

На пакунки витратили гроші із внесків громадської організації Асоціації жінок у Кропивницькому. 1500 гривень зібрали під час благодійного розпродажу печива на День Незалежності, 2370 гривень дала громадська організація "Серце матері", яка опікується дітьми з інвалідністю, розповіла Інна Жолобова.

Кожен із мешканців інтернату має свою історію, яку цікаво послухати, каже Інна. "Їм потрібна увага і тепло, вони хочуть жити. Одна з жінок попросила подарувати їй наступного разу парфуми, то одна з наших дівчат дістала із сумочку свої, початі, але та дуже зраділа. Ми пішли по палатам, то бабусі й дідусі вирішили для нас заспівати. Вони знають так багато пісень! Одна з бабусь, хоча досить такого поважного віку, дуже красиво співає, ми плакали від її голосу. Інша складає поезії, глибокі та серйозні. Запросили нас ще, але попрохали прийти з гармоністом".

Тепер громадська організація шукає гармоніста, який би міг приділити час для відвідин геріатричного відділення інтернату. "Це не має бути професійний музикант, вони були б раді такому подарунку", – каже Інна Жолобова.

Читайте також

На початок