У Києві провели дитячий вишкіл на якому, зокрема, навчали основ першої домедичної допомоги. Інспектори офіційного представництва 911 в Україні ВГО "Українська Служба Порятунку" показали школярам, як діяти, якщо побачили на вулиці людину, яка лежить на землі, навчали, як робити перев'язки та непрямий масаж серця.
У столиці відбувся одноденний захід спрямований на національно-патріотичне виховання дітей та юнацтва. 11 вересня на базі кафедри військової підготовки Національного університету біоресурсів пройшов VII Патріотичний табір військового вишколу для дітей 6–17 років.

На вишколі діти мали змогу ознайомитися з реальним спорядженням, зброєю та військовою технікою у супроводі інструкторів. Організатори відкрили близько 30 локацій на яких були колони автомобілів спеціальних служб, військова, патрульна та медична техніка.

"Громадська організація існує з 1996 року, а з 2009 року представляють службу 911. Ми займаємось превенцією населення, ходимо по школах, надаємо ПДР, є молодші діти, яким розповідаємо як правильно наказувати першу медичну допомогу", — розповів Суспільному інспектор правозахисної Міжнародної служби порятунку 911 в Україні Максим Хижняк.

"Ми показуємо діткам, як робиться масаж серця, так само по перев'язках", — додав волонтер.

Діти, зокрема, дізналися, як діяти, якщо побачили на вулиці людину, яка лежить на землі. Треба спочатку треба оцінити ситуацію чи безпечна вона для вас, на дистанції запитати у людини чи все у неї добре, чи вона у свідомості.

"Далі маємо визначити чи є дихання. Якщо людина без свідомості, у неї може западати язик, тому варто вирівняти їй голову, щоб звільнити дихальні шляхи. Нахиляємось, щоб відчути дихання: якщо за 10 секунд менше ніж 2 вдихи-видихи, отже в неї стоїть серце і кисень не потрапляє в кров", — розповідає інспектор.

За словами інспектора, слід обов'язково викликати швидку допомогу та повідомити, що людина не дихає аби приїхала саме реанімаційна бригада і до моменту приїзду бригади приступати до СЛР (серцево-легеневої реанімації).
"Поки їде швидка, визначаємо положення серця і можна приступати до СЛР (серцево-легеневої реанімації), бажано не зупинятися й знайти людину, яка зможе з нами по черзі проводити СЛР", — розповідає Хижняк.
На питання до дітей учасників тренінгу що вони запам'ятали нового сьогодні, вони переважно відповідали, що нарешті запам'ятали як знайти серце у людини.

"Я спробую когось покликати із дорослих, а якщо не вийде, то доведеться робити те, чого нас навчили. Треба двома пальцями знайти середину, потім скласти руки замочком і дуже сильно натискати, натискати", — каже Світлана, 12 років.

Діти охоче ділилися набутим досвідом. "Раніше я бачила як надавати першу домедичну допомогу, але ж. Треба знайти точку між кадиком і між верхніми ребрами, поставити два пальці. Раніше я знала що треба просто знайти серце і почати качати. Це була така друга перевірка для себе", — розповідає Поліна, 11 років.
14 річний Андрій звертає увагу на те, що до приїзду медиків людину без свідомості краще не ворушити: "Дивлячись де це знаходиться, в якій ситуації. Якщо людина без свідомості, треба в першу чергу викликати швидку. Наприклад, якщо у неї зламаний хребет, то не треба її взагалі чіпати. Потім можна її перевернути на бік".

Як розповіла представниця організаторів заходу БО "Криївка вільних" Оксана Волошина, такий табір у столиці проводять з 2017 року: "Це сьомий захід і він орієнтований на те, щоб розвивати у дітях школярах патріотичний дух. Щоб вони знали чим займаються силові структури, спецпідрозділами, щоб вони познайомились з щирими патріотами. У нас дуже багато підрозділів, до 30-ти локацій, які представили Нацполіція і ветеранські спілки, волонтерські угрупування".

За її словами, на захід завжди запрошуються школярі з 1 по 11 клас.
"Щоб пояснити що люди які служать заради безпеки держави вони не окремо, а ми всі разом", — зазначила представниця організаторів.
Що відомо
- У школах Рівненщини навчатимуть, як правильно надавати домедичну допомогу при втраті свідомості, укусі змії, інтенсивній кровотечі та призупиненні серцевої діяльності.
- Верховна Рада 16 січня 2020 року ухвалила новий закон про загальну середню освіту, який передбачає контракти для директорів і вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи та інше. Документ також передбачає обов’язкове навчання вчителів основ домедичної допомоги та закриває доступ у заклад особам, які вчинили злочин проти статевої свободи чи статевої недоторканності дитини.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!