У Кропивницькому працівників дитячої обласної лікарні відправляють у відпустку власним коштом

У Кропивницькому працівників дитячої обласної лікарні відправляють у відпустку власним коштом

У Кропивницькому працівників дитячої обласної лікарні відправляють у відпустку власним коштом
Суспільне: Кропивницький

Працівників обласної дитячої лікарні у Кропивницькому відправляють у відпустку за власний рахунок. Головний лікар називає причину – недофінансування лікарні Національною службою здоров’я України. За його підрахунками, до кінця року на заробітну плату та закупівлю ліків не вистачає понад шість з половиною мільйонів гривень.

У лікарні працюють понад 600 медиків. Щоб нікого не звільняти, кожен з них, до кінця року піде у відпустку за власний рахунок, каже генеральний директор лікарні Василь Хорощак. "Нам зменшили фінансування на шість і шість мільйонів гривень. На місяць не вистачає півтора мільйона тільки на заробітну плату. Якщо ці кошти будуть йти тільки на заробітну плату, і їх не вистачає навіть на заробітну плату, то про лікування хворих безкоштовне, як це законтрактувала і як про це говорить НСЗУ, мова йти не може".

Чому лікарні скоротили фінансування, пояснює керівниця прес-служби Національної служби здоров’я Лілія Гудзь: "Кожні три місяці НСЗУ має право робити перерахунок суми договору з лікарнями, дивиться, які дані, про скількох пацієнтів внесені в електронну систему, і на основі цих даних вона корегує, змінює суму договору. Так відбулося в Кіровоградській обласній дитячій лікарні. У них було менше пацієнтів, ніж планувалося. Наприклад, хірургічна допомога – там, де платимо до 100 тисяч за один випадок, було менше пацієнтів. Тому відбулися перерахунки, і у лікарні зменшилася сума договору. Але в жовтні ми будемо знову робити перерахунок, якщо лікарня за цей час пролікує більше пацієнтів, вони відповідно отримають більше коштів".

У відділенні отоларингології та офтальмології працюють 32 лікарів, медсестер та санітарок. Наразі лікується 30 пацієнтів.

Завідувач відділення Леонід Устенко каже, за рік через недофінансування з двох відділень зробили одне, кількість місць для пацієнтів скоротили з 60 до 40. "Зменшуються ліжка, зменшуються ставки, зменшується кількість наданих послуг, зменшується сума, надана за контрактом з НСЗУ. Ми запустили замкнене коло, ми запустили лавину подій, яка, на мою думку, може призвести тільки до тотального, повного зруйнування державної медицини! Можливо, так нас підштовхують до розвитку приватної медицини".

Старша медсестра відділення Лілія Качанова працює в лікарні 32 роки. З наступного місяця, за рішенням керівництва, йтиме у відпустку за власний рахунок. "Моя зарплата складає п'ять тисяч 100 гривень, це за місяць. Це за одну ставку. Кожен працівник повинен взяти на місяць за свій рахунок. Якщо я піду на місяць за свій рахунок, навіть ті п'ять тисяч, що мені не виплатять, для мене це теж гроші. І кожна з дівчат, кожна із санітарок і сестер так само мають це зробити. І вони теж втратять в своїх грошах".

Вікторія Манько з п'ятирічним сином приїхали з Олександрії. У лікарні йому видалятимуть аденоїди. "Безкоштовно, – говорить Вікторія. – Звертатися в приватну клініку, то це тисячі не маленькі будуть. У нас ситуація критична, ми приїхали в обласний центр, тому що в нашому місті такі операції не проводять".

У відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії працює 35 людей, розповідає його завідувач Андрій Гутарєв. За останній рік звільнилися четверо працівників: "Є працівники, які отримують зарплату менше шести тисяч. Для підготовки лікаря-анестезіолога потрібно не менше десяти років. НСЗУ під час укладання договору з лікарнею вимагає наявність лікарів-анестезіологів для забезпечення цілодобового надання невідкладної допомоги. Але оплату праці в договорі ніяк не прописано. Не існує навіть пакету надання невідкладної допомоги дітям".

Василь Хорощак каже, тарифи, встановлені Національною службою здоров’я, не відповідають собівартості медичних послуг. "Хвора дитина з опіком, яка у нас знаходиться до переводу її в обласний опіковий центр, нам обходиться за 4-5 днів в 60 тисяч гривень. Ви ж розумієте, що таких коштів ні в нас немає, ні у батьків немає. І що робити батькам, ніхто ж не знає. НСЗУ говорить, що все буде безкоштовно, але ж вони обманюють людей і обманюють нас!"

НСЗУ розраховує тарифи разом з робочими групами експертів в межах тієї суми, яка в державі виділяється на систему охорони здоров’я, каже керівниця прес-служби Національної служби здоров’я Лілія Гудзь . "НСЗУ оперує тими грошима, які парламент і уряд виділили на охорону здоров’я. Звичайно, всі ми хотіли, щоб цих грошей було більше, але наразі вони ось такі".

Василь Хорощак говорить, щоб заробити гроші, доведеться збільшувати кількість платних послуг.

Читайте також

На початок