Українець Проценко за спробами виграв "срібло" фіналу Діамантової ліги у стрибках у висоту AP

З повтором найкращого результату сезону.

Чоловічі стрибки у висоту - один з найшвидкоплинніших стартів у сезоні Діамантової ліги. У 2021 році етапи саме у цій дисципліні проводилися лише тричі, за їх результатами до фіналу сезону відібралася шістка найкращих.

Потрапив до цієї шістки також українець Андрій Проценко - чинний чемпіон Діамантової ліги (виграв фінал у 2019 році). У сезоні 2021 року він показав одне третє та два четвертих місця.

У фіналі разом з ним змагалися, серед інших, олімпійський чемпіон та лідер сезону Джанмарко Тамбері, також медаліст Олімпіади-2020 Максім Недасєков. Усього у фіналі було шість стрибунів.

До висоти 2.27 метра дійшли усі спортсмени, але вона стала однією з визначальних. Тамбері взяв висоту з першої спроби, Проценко та Недасєков - з другої, Джанго Ловетт та Ілья Іванюк - з третьої, а Дональд Томас вибув зі змагань.

Відповідно, перед планкою 2.30 метра Проценко отримав невелику перевагу за спробами перед суперниками, крім Тамбері, які і 2.27 м, і 2.30 м взяв з першої спроби. Натомість Проценко та інші з першої спроби 2.30 м не взяли. Недасєков переніс на 2.32 м, а інші - стрибали далі.

І зрештою з третьої спроби Проценко та Іванюк взяли 2.30 м! Для українки - це повтор найкращого результату сезону. На планці 2.32 м у секторі залишилися чотири стрибуни, але взяти її зміг лише Тамбері - з другої спроби (він потім взяв і 2.34 м). Андрій Проценко виконав дві невдалі спроби, переніс останню на 2.34 м, але теж безуспішно.

Дивіться також: Фотофініш визначив місця українських бігунок у боротьбі за "бронзу" фіналу Діамантової ліги: відео

Та оскільки усі інші суперники теж не взяли 2.32 м, українець Проценко фінішував на другому місці - він випередив Іванюка за спробами!

• Діамантова ліга. Стрибки у висоту (чоловіки). Фінал
  1. Джанмарко Тамбері (Італія) - 2.34 м
  2. Андрій Проценко (Україна) - 2.30 м
  3. Ілья Іванюк ("Нейтральний атлет") - 2.30 м

• У фіналі Діамантової ліги виступали шість українці, які завоювали чотири нагороди (і два четверті місця). "Срібло" в активі Проценка та Ярослави Магучіх - теж стрибунки у висоту.
  • Проценко повторив свій найкращий результат сезону, 2.30 метра. На цю висоту він стрибав тричі упродовж 2021 року.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей