Фотофініш визначив місця українських бігунок у боротьбі за "бронзу" фіналу Діамантової ліги: відео AP

Один подіум і один особистий рекорд від українок.

Одразу дві українські бігунки відібралися у фінал сезону Діамантової ліги на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Упродовж сезону Анна Рижикова та Вікторія Ткачук набирали кваліфікаційні очки, які зрештою дозволили їм виступи у головному старті цього турніру.

Для Рижикової це був другий фінал Діамантової ліги в сезоні, для Ткачук - перший. Головною фавориткою забігу була нідерландка Фемке Бол, бронзова призерка Олімпіади-2020. Дві американські медалістки - Сідні Маклафлін та Далайла Мухаммад - не змагалися у цьому фіналі.

Зрештою, Бол підтвердила статус фаворитки, вигравши свій черговий старт у цьому сезоні і вперше стала переможницею Діамантової ліги. Вона до останнього бар'єра ще зберігала якусь інтригу в боротьбі за перемогу, однак на вирішальних метрах не залишила шансів суперницям. Друге місце дісталося Шам'єр Літтл із США.

А от результат третього місця визначили усього 0.06 секунди, фотофініш. За "бронзу" упродовж усієї дистанції боролися саме дві українки - Ткачук та Рижикова. Анна краще стартувала, але Вікторія на середині дистанції перехопила віртуальне лідерство.

Ткачук навіть за 50 метрів до фінішу вигравала 0.1 секунди у партнерки, але Рижикова змогла набігти на фініш - 53.70 і третє місце. Час Вікторії Ткачук - 53.76, це особистий рекорд і четверте місце.

Відео фіналу Діамантової ліги: біг на 400 м/б жінки

• Діамантова ліга. Фінал. Біг на 400 м/б
  1. Фемке Бол (Нідерланди) - 52.80 сек
  2. Шам'єр Літтл (США) - 53.35 сек
  3. Анна Рижикова (Україна) - 53.70 сек
  4. Вікторія Ткачук (Україна) - 53.76 сек

• Це 17 очний забіг у кар'єрі Рижикової та Ткачук на 400 м/б. Рахунок став 15:2 на користь Рижикової.
  • Для Анни Рижикової - це перше місце на подіумі в фіналі Діамантової ліги.
  • Сезон 2021 року став для обох українок найкращим у кар'єрі: вони вийшли у фінал Олімпійських ігор, кілька разів оновлювали свої особисті рекорди.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа