Рада попередньо схвалила запровадження дати індексації пенсій

Рада попередньо схвалила запровадження дати індексації пенсій

Рада попередньо схвалила запровадження дати індексації пенсій
Пенсійний фонд України

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства (№ 4668).

За відповідний проєкт проголосували 317 нардепів під час засідання 9 вересня.

Як повідомили у Мінсоцполітики, пропозиції у разі схвалення Верховною радою урядового проєкту, "дадуть можливість уперше після 2014 року охопити у 2022 році програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливих групах".

Читайте також: Коли запрацює в Україні накопичувальна пенсійна система. Пояснює експерт

Зокрема законопроєктом пропонується:

  • визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку зі змінами в організації виробництва та за інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, комплексна програма підвищення пенсій фокусується, в першу чергу, на підвищенні найнижчих пенсій.

"На початку 2020 року людей, які отримують найнижчі пенсії, менше 2000 гривень, було 4 мільйони. На сьогодні ми підняли пенсії понад цю межу для 2,3 мільйона людей і очікуємо, що з середини 2022 року пенсії для всіх пенсіонерів складатимуть понад 2 000 грн", – сказала Лазебна.

Читайте також: Міністерка соцполітики розповіла, коли може запрацювати накопичувальна пенсійна система

У міністерстві повідомили, що з початку 2020 року середня пенсія в Україні зросла майже на 25% або 784 гривні. Середня пенсія станом на 1 січня 2020 року в Україні становила 3082,98 гривні, а станом на 1 серпня 2021 року – 3 866,84 гривні.

Що відомо

  • 1 вересня Кабінет міністрів вніс зміни до порядку нарахування пенсій для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  • До кінця 2021 року Пенсійний фонд планує провести три перерахунки пенсій.
  • У серпні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує запровадити у 2023 році соціальні пакети з накопичувальними пенсіями.
  • У листопаді 2020 року уряд підтримав законопроєкт Міністерства соціальної політики про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи (НППС) для людей, які працюють на шкідливому виробництві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок