Окупанти затримали керівництво шахти "Червоний партизан" – правозахисник

Окупанти затримали керівництво шахти "Червоний партизан" – правозахисник

На окупованій території Луганщини окупанти затримали керівництво шахти "Червоний Партизан", на якій 6 вересня стався обрив тросу майданчика, на якому гірники спускались у шахту. У результаті цього дев'ять гірників загинули, 19 отримали травми.

Про це Суспільному повідомив правозахисник Павло Лисянський.

За його інформацією, окупанти вже допитали гірничого майстра дільниці шахти та головного майстра. У своїх показаннях вони сказали, що попереджали про зношеність обладнання.

Наразі допитують керівництво шахти "Червоний партизан".

"Скоріш за все, керівника шахти "Червоний Партизан" посадять. Перед виборами окупаційній адміністрації потрібно показати людям, що вони покарають винних. А насправді це не вина керівництва шахти, а вина керівництва "Востокуголь", якому належить шахта та так званого "міністра промисловості ЛНР", – сказав Лисянський.

Що відомо

  • 6 вересня на шахті "Червоний партизан" на окупованій Луганщині сталась аварія - обірвався трос майданчика, на якому гірники спускались у шахту. У результаті цього дев'ять гірників загинули, 19 отримали травми. Попередня причина аварії - це порушення правил охорони праці, зношеність транспортного каната та систематичні перевантаження.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулась до Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням допомогти родинам загиблих та травмованих гірників під час аварії на шахті "Червоний партизан" на окупованій Луганщині.
  • Протягом 2020 року на шахтах тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини загинуло 40 гірників.
  • З 2014 року російські окупаційні адміністрації на окупованих територіях Донеччини та Луганщини припинили роботу 41 шахти.
  • На території Донеччини та Луганшини розташовано 127 шахт, двітритини з них є державними. З початком російсько-української віни на окупованій території опинились 97 шахт. Більшість державних шахт є збитковими та існують за рахунок державних дотацій.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок