Міндовкілля ініціювало законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластику

Міндовкілля ініціювало законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластику

Міндовкілля ініціювало законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластику
. Ілюстративне фото, Unsplash

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів ініціювало законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції для одноразового використання.

Про це повідомив міністр захисту довкілля Роман Абрамовський у Facebook.

"Спільно з експертами проєкту ЄС APENA2 ми розробили законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання — на основі положень Директиви ЄС 2019 року (2019/904) про одноразовий пластик", — повідомив міністр.

Абрамовський висловив сподівання, що до 10 жовтня разом з екокомітетом і Олегом Бондаренком (голова комітету з питань екологічної політики — ред.) зареєструє у Верховній раді відповідний законопроєкт. У документі прописані заборони на виробництво, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів:

 • соломинок;
 • столових приборів (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);
 • посуду (тарілки, стакани тощо);
 • паличок для тримання повітряних куль та основа для них;
 • гігієнічних ватних паличок;
 • ємностей для їжі та напоїв (наприклад, контейнери);
 • кришок від ємностей для напоїв;
 • ємностей для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу;
 • виробів з оксобіорозкладного пластику.

Міністр підкреслив, що ця продукція вже має альтернативи на ринку. Також пропонується запровадити маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не потрапляють під заборону. Зокрема, для вологих серветок, засобів особистої жіночої гігієни, підгузок, тютюнових виробів з фільтрами.

"Нове маркування буде "маячком" для споживачів, що така продукція має негативний вплив на довкілля, тож краще зменшити її використання або взагалі відмовитися", — пояснив урядовець.

Згідно з планами, усі заборони мають набути чинності через рік після прийняття законопроєкту. За цей час до нових вимог зможуть пристосуватися виробники, імпортери та об’єкти торгівлі.

Що відомо

 • У світі щороку використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок, а до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Водночас в Україні з 2022 року заборонять розповсюджувати пакети, якщо вони не біорозкладні.
 • Таїланд почав переробляти пластикові відходи на костюми індивідуального захисту від COVID-19 для людей, які перебувають під ризиком зараження.

Читайте також

Заборона на промисел, пластик та єдині правила для мореплавців. Як можна врятувати китів

Дороги, лавки та дизайнерські вироби. Що виготовляють з перероблених відходів в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок